emekleme ve yer temizliği

julyasia soruyor: 6

merhabalar kızım  emeklemeye başladı. sürekli parkeye gidiyor
ben çalışan bir anneyim. her gün temizlik yapamıyorum.zaten kızım çok huysuz yanından 2 dk ayrılmama bile izin vermiyor. bebeğiniz emeklerken yerleri hergün siliyor muydunuz??

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


PRENSESIMMM_2010

merhabalar benim kzıımda 1 aydır nerdeyse emekliyor ve diş sorunumuz var ve emeklemeye başladığından beri  ve diş rahatsızlığından zaten hiç iş yapamaz duruma geldim ki çok titiz birisi olmama rağmen ama benim yakınlarımda yardımcı olabailecek hiçkimse yok hatta bu yüzden hemde kendim ilgilenebileyim diye işimi bile bıraktım...diyeceğim o ki ben ece zümra doğduğundna beri hijyenine hiç dikkat etmedim pis olduğum içi değil sadece bağışıklık sistemi alışsın diye  ki çok şükür mikropla alakalı bir sorun yaşamadık şimdiye kadar gerçi küçük henüz inşallahta yaşamayız ama   tabiki ileri derecedeki mikroplardan bahsetmiyorum ...bir arkadaşımın bebeğine bağışıklık sistemi iflas ettğinden dolayı mikrop enjekte ettiler inanın bana bu bebek için çok daha acı verirci bir olaydı ki arkadaşımda öyle evde hijyene çok dikkat etmemeye çalışırdı oda sağlıkçıydı...ama yinede bünyesinin mikroba ihtiyacı varmış...öyle kolay kolay mikroba bağışıklık bile kazanılmıyo yani ...şahsen ben olabildiğince rahat davranmaya çalışıyorum düşünün doğudaki çocukları ben bizzat gördüm 3,4,5 kuma bir evde 30,40,50 çocuk sokaklarda yalın ayak sırtlarında o kış soğuğunda bile sadee ince bir süveter  hangi abisinden yada ablasından kalma olduğuı belli olamayan o çocuklardan hangi birirne hijyen sağlıyabilir ki o insanlar ve inanın o çocujklar 1 yada 2 kez iyi bir hastalınıyolar ve birdaha hasta falan oldujklarını kimse görmüyo bakınız bizim evde bile hijyene baruz bıraktığımız çocuklara hastalıklardan kurtulamıyorlarr....karar sizin yinede haa bu arada ben özel hiçbir deterjan kullanmıyorum parkelerim için sadece ahşap temizleyi kullanıyorum haftada bir oda bzaen genelde nemli bez:)))hastalıksız ve fazla hijyensiz günler dileğiyle...


julyasia

akdiad dediğin aleti tv de görmüştüm ama hiç almak aklıma gelmemişti. ev zaten teknolojik alet kaynıyor ben en iyisi sirkeli suya talim edeyim :))

prensesim aslında ben de kızımı hiç sakınmıyorum ama evimi de her gün silemediğim için acaba bilmeden hasta ediyor muyum diye düşünmeye başlamıştım. ama allahtan evini günde 5 kez silmeyen anneler de varmış . en azından yanlız olmadığımı biliyorum :))bartum

En pasaklı benmiyim acaba:)) en fazla haftada bir siliyorum sadece suyla bazen on günü buluyor ( tabii banyo ve mutfak daha sık siliniyor). şimdi oğlum iki buçukyaşında ama 9 aylıkkende öyle yapıyordum. eve ayakkabıyla girmiyoruz asla. dışarıda çok dikkatli ve titizim ama evde emzik yere düşer görürsem sudan geçiririm ama bazen ben farketmem alır ağzına koyar. Bana göre çok titiz büyütülen çocuklar daha çok hasta oluyor. oğlum 2 buçuk yılda 2 kere grip oldu, ikisini de çok hafif geçirdi.
Ama dışarıda işler değişir tabii, sokakta, alışveriş merkezinde falan çok dikkatli ve titizim...
firavun

Arapsabunu/Elma Sirkesi ve Frosch ürünleri


ra_she_de

arap sabunu kullananlar sonradan duru su ile siliyormusunuz tekrar??


ra_she_de

akdiad teşekkürler bu arada onu da bir inceliyim
Cevaplamak için Üye ol