Kardeş kıskançlığı!!!

otakil soruyor: 4

slm arkadaşlar, kızım 3,5 yaşında ve 10 aylık bir kardeşi var. kardeşi doğduktan sonra önce sessiz kaldı belli etmedi ama artık saklamıyor, açık açık onu istemediğini söylüyor. Beni kesinlikle paylaşmak istemiyor! yapışıyor resmen bana, ben de bebeğim, onun yanına gitme, benim yanımda dur diyerek elimi kolumu bırakmıyor, kucagıma çıkıp oturuyor, kardeşi karşısında çatlasa bile gitmeme izin vermiyor! ben gidince de delirmiş gibi ağlamaya başlıyor, öfke krizlerine giriyor. ne yapacağımı şaştım resmen! Kreşede başladı 2 aydır. ordayken iyiymiş ama eve gelince bebek taklidi yapıyor bana, arada normal davrandığı da oluyor tabi ama çok az. delirmek üzereyim, böyle şeyler yaşayanınız varmı, lütfen paylaşırmısınız. kızımın yaptığı normal değil biliyorum, doktor desteği almalımıyım???

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


bbade

Ayni durum bizim evde de yasaniyor. Kardesine surekli vuruyor oglum. Emzirmeme izin vermiyor kendi emmek istiyor. Geceleri meme icin aglama krizleri basladi bu ara.

Pedagog yolu gozukuyor bize sanirim


otakil

Bbade aslında madem istiyor ver memeyi ama limon gibi tadını sevmediği birşey sür. Tekrar istemez sanıyorum.


maviboncukk

Doktor degil pedegog tavsiyesi almalisniz bence..


otakil

Zaten doktor derken pedegog kastetmiştim. Valla bu çocukların durumu bizi öyle yoruyorki hem onlara hem de biz ebeveyinlere destek şart.Cevaplamak için Üye ol