Ferro sanol damla

moremi soruyor: 10

Ferro Sanol damlanın 2.şişesini aldım sağlık ocağından veriyolar ya.bebeğime verdim dudak ve dilini mor yaptı yani boyadı gibi morarma değil.ilk şişede öyle bişey olmamıştı.sağlık ocağınada gidemedim hava souk çıkaramıyorum,telefolada ulaşamadım.sizlere sormak istedim böyle bişey oldu mu sizde de?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


asl22

sorunuza cvp değil belki ama ben de ASM den aldım demir ilacını,eve gelince baktım kapağı yandan çatlamış bi nevi şişe açılmış gibi yani.açılan şişede 3 ay içinde tüketilmeliymiş prospektüsünde yazıyor..ertesi gün geri götürdüm, hemşire bi kutu damlayı getirdi tek tek baktık nerdeyse 10 tane fire vardı..hemşire kontrol etmeden verdiğini söyledi..kısacası süresi dolmuş damlayı kullanan muhtemelen olmuştur,acaba sizinkinin de kapağı kırık olupta böyle bi etki yapmış olabilir mi??


moremi

yok kapağı kırık değildi.ilk ben açtım ama tuhaf yani dediğim gibi 1.şişede bişey olmadı normal değil dimi böyle olması


melihece

ferro sanol ü toplatmışlardı geçen aylarda . sorularda aratın isterseniz. içinde paraben var. o sebeple ben vermiyorum


Ezgi_MertBora

Moremi oglunuz kayı gıda tuketme donemınde. İsterseniz damla vermek durumunda degilsiniz. Ferromixin toz sase var. Bir ogununde ılık katı gıdadıa ekleyebiliyorsunuz. 12 tl fiyatı. Damla dişlerde leke yapıyor. Ayrıca içinde paraben var damlaların. Ozellikle kayı gıdaya gectikten sonra parabenli damla vermeme sansınız var.


Pasazdm

Evet bende oğluma Ferromixin toz sase kullanıyorum.. Hatta şu anda hiçbiryerde yok oğluma 4 gündür veremiyorum:(( Bir eczanede buldum yarın kargoyla istetiyorum.. Bulduğunuz anda bütün kutuları alasınız geliyor.. Böyle güzel bir durum.. Damlanın tadına bende baktım çok kötü.. Yazık yavrularımıza ferromixini dr.uza sorup sizde kullanın bence...moremi

teşekkürler arkadaşlar dediğiniz ilacı alıcam.peki nekadar daha devam ediliyor bu demir ilaçlarına.belli bi yaş varmı


Ezgi_MertBora

Oglum14 aylık bu ay kestık ıkı ay gıdadan demır alacagız ıkı ay sonra kan alınacak ve demır depolarına bakılacak eksıklık yoksa ılac kullanımı sonlanacak varsa devam edecegız. Bızım5 aylıkken bakıldı kana ve demır eksıklıgı cıktı bız bu dogrultuda kullanmaya basladık.


moremi

Bebeğimi düzenliolarak dr.kontrolüne götürüyorum,ama şimdiye kadar dr.hiç kanına bakalım filan demedi.sevgili ezgi_mertbora siz 5aylıkken kan vermişsiniz neden ihtiyaç duyuldu.sizmi istedinizEzgi_MertBora

Biz özel bır hastanenin dojtorua goturuyoruz. saglık ocagı ile görüşmedim tum ısrarlara ragmen sadece aşi donemlerınde bilgi aktarıyorum sisteme girmek zoruda oldukları konularda gorüşüyoruz . Ben o sistemden pek hoşlanmıyorum ama herkesin gorüşü farklı tabiki. Doktorumuz demır baslamadan kontrol etmek ıstedı bırde o donem kısa surelı emme sorunu ve yesil kaka sorunu vardı mıkrobık olup olmadıgını anlamak ıcın yapmak ıstedı o arada demır de bakıldı. Ama bazı doktrlar demır ılacı baslamadan kontrol etmek ıstıyor kanı zaten. Bu konuda fikir ayrılığı var. Bazı doktorlar turkıyede bebeklerde genel olarak rastlanan demır eksıklığı nedenıyle 4. Ay sonunda hemen baslatıyor demıre kontrol etmeden basıları ıse bwkıyr. Saglık bakanlıgının da talimatı bu yonde cunku genel tabloda kimse dojtora goturup baktırmaz kana falan. Bakanlık onlemını onden alıyor kafasına gore. Ne kadar dogru tartısılır ttabiki ama bllinç duzeyi cok farklı tabiki. Keske parabensiz bir ılaç verseler. Ancak tabiki paraben düzeyi cok dusuk bu iaclarda kullanım süresi ir yıl takriben herslde bakanlıgın oneriside bu sekildedir bılemıyorum. Yurtdısında boyle bır uygulsma yok. Ornegın mama alan bebege zaten ıcerıgınde demir oldugundan ek oarak verilmiyorverılmıyr. Ancak tanı var ise ilac kullandırılır. Ama burdaki mamalarda var mı oran aynı mı bılemıyorum. Biz hiç mama kullanmadık anne sutu aldı hep.


moremi

Ezgi_mertbora paylaşımların için çok tşk ederim.bizde başından beri özele gidiyoruz ama dediğim gibi özellikle bukonuyla ilgili dr.muz bişey demedi.badahaki kontrolde belki kana bakılablir.biraz kilo problemimiz var.mama kullanıyoruz mecburenCevaplamak için Üye ol