14 aylık bebeklerin uykusu

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


doublebassist

kızım 14 aylık değil 15 aylık ama 1 ay önce aynı düzendeydi yaklaşık olarak. günde 2 kere uyuyor. Birisinde 1 yada 1,5 saat diğerinde 2 saat .gece uykusu da 9 saat ile 12 saat arasında değişiyor.eğer gündüz uykularını erken yaparsa gece daha fazla uyuyor. eğer gündüz uykuları geç saatlere kalırsa gece uyku süresi düşüyor.


melinda125

benimkiler 15 aylıkken teke düşürdüm uykularını şu anki düzendeydik yine şu an 19 aylıklargece 11 uyuyup  sabah 11 de kalkıyorlar uyudukları yerden alıp uyurken gece 4,30 150cc mama ile beslerim geri uyanmadan yataklarına yatırırm  öğlen 16 ile 18 arası bir kez uyurlar 

bazen değişir ama genelde 14 saat limitsiz kesintisiz uyku uyuyorlar 


melinda125

20 aylık olmuşuz :)) şimdi gördüm :)


azzraa

benim kızım 15 gün öncesine kadar günde 2 kez uyurdu.Sabah 10 gibi kalkıp 2 saat sonra tekrar uyurdu.2. uykumuz ise 4 saat sonra olurdu.Şimdi ise 4 sonra 1,5-2 saat uyuyor.Bu uyku düzenini kendisi belirledi.egebebekk

Benim oğlumun gece uykuları sıkıntılı. Hem de bu aya kadar hep böyleydi. Gündüz gayet neşeli olan oğlum geceleri başka bir hale bürünüyor sanki. Gündüz en fazla iki defa uyuyor. Her bir uykusu 1-2 saat arası. Eğer gündüz en son 6-6 buçuk arası uyandıysa akşam 10'ları bulabiliyor yatması. Ama 4-5 arası uyandıysa o zaman en geç 9 gibi uyumuş oluyor. Ama dediğim gibi geceleri çok sık uyanır ve hep ağlamaklıdır. Bizde de uykusuzluk tavan ne yazık ki. Hele o uykusuzlukla işe gitmek tam bir felaket.


bcos

egebebekk +100000000000000


doublebassist

Mcs egebebek ve bcos78;13 ay civarı benim kızımda hala gece defalarca kalkıyordu.14. Ayda normale dönmeye başladı.az daha sabır.


bcos

:) doublebassist teşekkür ederim... artık iyice pes etmiştim acaip umutlandım şimdi...hadi inşallah ..


minigim_sare

Benim kızımın da  gece uykuları çok düzensizdi . Ama maşallah :-)  (inşallah böyle devam eder) 1 aydır geceleri sadece 1-2 kere uyanıyor. Pışpışlıyorum uykuya devam ediyor. .zaman su gibi akıp gidiyor ve çocuklarımız hergün değişiyor. Merak etmeyin yakında sizin bebeğiniz de uyuyacaktır.önemli olan uyku kriterlerini yerine getirmek.doktorumuz hergün aynı saatte uyutun, ve uyutmadan önce hep aynı şeyleri aynı sırayla yapın demişti. Bezini değiştirmek, karnını doyurmak, uyku tulumu giydirmek, uyku arkadaşını veya emziğini almak gibi. Bir  de  varsa gece beslenmesini kesmek gerekiyor mutlaka.


Cevaplamak için Üye ol