Tracy Hogg Süt Arttırma

Zeynep12 soruyor: 5

Bu hanımın süt arttırma konusunda tavsiyeleri nelerdi ?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CokBilmis

Öyle bir tavsiyesi var mı? Ben hatırlamıyorum.

Hatta kendisi İngiliz olduğundan, 6. ayda ek gıdaya geçme ile birlikte emzirmeyi de sonlandırmayı öneriyor kendisi bildiğim kadarıyla.


monchichi

Var var, hemen koşup baktım kitaptan :) İki önerisi var. Her iki öneri de vücuda daha fazla süt üretme mesajını vermeyi amaçlıyor ve üç gün düzenli olarak yapılması gerekiyor.


Birinci öneri, her öğünden hemen sonra veya en geç bir saat sonra sütü sağıp, çıkan sütü biberonla bir sonraki öğüne eklemek.

İkinci öneri de bir meme tamamen bittikten sonra diğerine geçmek, ikinci meme de bitince birinciye geri dönmek, sonra yine ikinci. Ben bunu yapmayı daha kolay buluyorum. Çünkü bebeği bırakıp süt sağmaya zaman ayırmak daha zor.


pepecura

bir de karbonhidrat oneriyor..benim kızım emmedi, su zamana kadar sadece sagdıgım icin kitabi acip acip okumustum..

cidden ise yaradı..3 saatte bir sıra ile sag ya da emzir, sutun birikmesini bekleme diyor.Sagdıgın memeyi 1 saat sonra tekrar sag ve bu sekilde 3 gun devam et..BAna genelde 1 gunde cevap veriyor..

E tabii bok bol su(4 lt min iciyorum) ve dinlenme (ki iste bu konu biraz zor)


Zeynep12

Tam anlamadım pardon.Emzirdikten  bir saat sonra mı sağılacak hemen sonra mı ve ne kadar ?


monchichi

Emin değilim. Bir yerde "hemen sonra veya bir saat sonra" başka bir yerde "bir saat sonra" yazıyor. Benim yorumum, eğer bebeğiniz memeyi tamamen boşaltmışsa, bir saat sonra sağmak daha mantıklı.


Ayrıca pepecura'nın dediği gibi beslenme, dinlenme ve sıvı tüketimi diyor. Günlük beslenmeye fazladan 500 kalori ilave edilmesini, bunun %50 karbonhidrat, %25-30 yağ ve protein olmasını öneriyor.Cevaplamak için Üye ol