Gece Beslenmesi ( 23 aylık bebek için )

hilaltimur soruyor: 9

Aslında 1 yaşında gece beslenmemiz sonlanmıştı.
ama  sonrasında yeniden canlandı. Şu an 23 aylık, uyurken içtiği sütten sonra 3-4 kez daha içiyor ( biliyorum biraz vahim bir durum :S ) 2 yaş sendromunun bir göstergesi midir anlamadım:S
Aslına bakarsanız Kadir tuğcu bebek istedikçe verin diyor
Ama birçok başka doktor da hayır vermeyin diyor

Şimdi sorum şu?
1. Gece beslenmesini sonlandırmalı mıyım?
2. Nasıl sonlandırmalıyım? Yönteme ihtiyacım var...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sevdamefem

Aynı sorunu bizde yaşıyoruz doktorum kesmemiz geketiğini söyledi ama ne kadar uğraştıysak başaramadım.cevapları bende bekliyorum:(


ecenin_annesi_mine

benım kızım da bu ay onu yapmaya basladı .ama bloglardan okudugum kadarıuyla cogu 2 yas ve sonrası cocukalr öyle.gece uyumuyor anne süt - anne su.İçtiği de bir gıdım ama vermezsem ağlıyor.Bizim doktorumuz da ver, bir sure sonra bu sendrom gececek.ustelerdsen bu gecmıs gıbı gorunur ama baska sekıllerde ortaya baska seyler cıkabılır dedı ... Şimdilik gecede 4 kez ben de kalkıyorum !


hilaltimur

yani 2 yaş sendromu mu bu :)


hilaltimur

teşekkürler Ferdaulgen.
İlk seferinde ben de sütüne su ekleyerek bıratırmıştım. bıraktı baya da oldu ama şimdilerde yine başladı.
yine aynı şekilde su koyup veriorum ne zamandır bana mısın demedi :(
bir de en kötüsü o kadar sütü içince ıslanıyor tabi :(senayc

Benim oğlum 36 ayı bitirdi, gece beslenmedini hiç kesmedik. Kilosu az(12kg hala), iştahsız
doktorumuz gece beslnemsini kesin demedi,hatta sütüne çikolata, cornflkaes, bebbisküvisi,muz vs katabilirisiniz dedi(kattırmıyor kendisi)
gecede yaklaşık 500-750ml süt içiyor.
gündüz beslnemesine bağlı bizimki,gündüz yemediyse acısını sütten çıkartıyor,
kesmeyi düşünmüyorum,düşünemiyorum,başka bir şey yemiyor zaten


hilaltimur

diş olayını bilmiyorum. öyle bir belirti de yok aslında. 
sabah çok da yese az da yese gece aynı sütü içmek istiyor. böyle olunca ben de alışkanlık olabileceği ihtimali üzerinde duruyorum.
bir de fazla sütün demir eksikliğine sebep olduğunu okumuştum ondan da korkuyorum aslında


rabbit

Bize doktor bir yaşında kesin demişti bizde kademeli olarak kestik sadece yatmadan önce içiyor şimdi kalkınca isterse su veriyorum sadece


Damla

2 yaş döneminde çok sık uyandığı bir dönem olmuştu, ama özel olarak süt istediğini hatırlamıyorum.

Beslenme geceye döndükten sonra gündüz iştahı da azalıyor doğal olarak. Gündüz olması gereken beslenme geceye dönüyor,  kısır döngüye giriyor diye düşünüyorum.

2 yaşta inatlaşmama olmaması için kademeli kesmek mantıklı geliyor bana da. Belki önce gece süt içmek için kalkmanın doğru olmadığı, yiyeceklerin içeceklerin gündüz yenmesi gerektiği anlatılıp, bak bu akşam yemeklerini iyi ye, en fazla 2 kez süt vereceğim, azaltacağız deyip, sonra 1 keze indirip, bu arada da akşam öğünlerinde iyi doyması için çaktırmadan sevdiği yiyeceklerden zengin menüler hazırlanabilir.


Azranin_Annesi

Arkadaşlar, sütü biberonla mı veriyorsunuz? Ki, eğer biberonla veriyorsanız bu da bağımlılık yapar. Ben mahalle baskısı ile bir ara biberon verdim 1-1.5 yaşları arasında ve bu biberon işi hiç hoşuma gitmedi, ayrıca, gece biberonla süt içme isteği doğurdu. Ben tekrar eski düzenime döndüm ve bardakla süt içirmeye tekrardan başladım. Böylece gece süt içmeleri de kesildi, bebeğim de 23 aylık.


Cevaplamak için Üye ol