Yüksek sesli müzikte bebeği uyuyan var mı benimki gibi

sunkey soruyor: 8

Kızım henüz 2 aylık, babası  diyaframdan söylenen kalın AAAA sesinin onu susturduğunu fark etti. Henüz 2 haftalıktı o zaman. Şimdi de bakıcısı son derece yüksek sesli, kesinlikle ama kesinlikle hareketli müziğin uykuya onu hemen daldırdığını söyledi.Bu gün  ben evde yokken 2 kez öyle dalmış uykuya.

Az önce uyutamadım, uykuya son derece dirençli kendisi, denedim inanılmaz! Müziğin sesini kısıyorum, gözleri açıyor, açıyorum kapıyor benim deli kızım.Tek korkum kulaklarına zarar vermesi, yarın druna soracağım. Hiç böyle tuhaf bebesi olan  var mı, nolur drumuza sorduk  zararı yok deyin :D

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


bnycan

pek sağlıklı gelmiyor kulağa ... tabi siz annesisiniz en iyisine karar verirsiniz ama ben bu şekilde uyutmam


sunkey

Digiturk radyo 2000 s hits dinletiyorum, Madonna filan çalıyor.Ama kızım doğduğundan beri sert sesleri seviyor. Ninniler kesinlikle susturmuyor ama ben inatla söylüyorum yine de :) Dene de korkutma ama kızını :)


sappho

Müziğin, bebek gelişimindeki olumlu etkilerini bilmeyen yok;ancak uyutana kadar ki müzik olur da uyuduktan sonra kaliteli bir uyku uyumasını istiyorsanız,bence sessiz ve karanlık bir ortamı tercih etmelisiniz. Çocuğunuzun oldukça orjinal,renkli,eğlenceli biri olacağını düşündüm birden büyüdüğünde,çok hoşuma gitti.Sağlıkla büyütür, o günlerinin de keyfini çıkarırsınız umarım:)


sunkey

Teşekkürler yorumlarınıza. Kızım elektrik süp., saç kurutma makinasına kesinlikle tepki vermiyor. Ağlamaya devam yani :) Konuya nette baktım bir şey bulmadım ama haklısınız, yüksek ses yetişkine bile iyi gelmiyor. Ancak bahsettiğim yüksek ses bir yetişkini rahatsız edecek düzeyde değil. Dolayısla druna danışmadan karar veremeyeceğim. Kızım elektronik müzik hastası bir disko delisi olmaz umarım :)gulcinozden

aynen benimde oğlum o aylarda yüksek seste sakinleşirdi sadece.herkes sakin ortamın bebeğe huzur verdiğini söyler ama bizdede anca kendi sesini başka bi yüksek ses bastırınca susardı.o zamanda bu bana pek normal gelmezdi ama yolu bu olduğu için öyle uyuturdum.


sunkey

Slaanka , sen bebeğini tanırsın. Seviyor mu yumuşak olmayan sesler ?


marina27

Bence yüksek sesli hareketli pop muzikteki bas sesler ve güm güm ses anne karnındaki anne kalp sesini animsatiyor, bu da bebeği rahatlatıyor. kulağa zarar verecek kadar yüksek ses olmadıktan sonra bir zararı olmaz bence. Benim oğlumda fon makinesi sesiyle sakinlesip uyuyor. İlk 3-4 ay normal. Hele ilk haftalarda sakın müziği duyup algılamıyorlar bile, klasik müzikle biz yetişkinler sakinlesiyoruz onların dunyası bambaşka. Gümbür gümbür gurultulu ugultulu bir ortamdan cikip cit cikarmadigimiz sakın evimize gelmek onlar için alışması zor bir durum:)


sunkey

Son durumu paylaşayım dedim.Drumuz kısık seste dinletin dedi. Bunca zamandır kıza AAAA diye bağırıyorduk, umarım birşey olmamıştır. Gerçi kulağının dibinde yapmadık bunu hiç.


Cevaplamak için Üye ol