kim west metodu ile ilgili yardım istiyorum :(

unkurabiyesi soruyor: 10

kitabı alıp metodu uygulamaya başladık ama daha ilk denemede başarısız olduk. bebeğim yatağında tek başına uyumaya alışkın olmadığı için ağlamaya başladı, ama o kadar çok ağladı ki hayatında ilk defa kustu. onu biraz sakinleştirip tekrar yatağına yatırmak için odasına girdiğimizde ise hem ikinci kez kustu hem de ufak çaplı bir sinir krizi geçirdi. bu yöntemi deneyip başarılı olan annelerden yardım istiyorum. sizce ne yapmalıyım.

cevap verenlere şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


35 Cevap


ema

   Arkadaşlar sizi korkutmak amaçlı değil ama ben yaşadığımı anlatayım oğlumu kendi kendine uyutmaya karar verdim bundan 2 ay önce.Çünkü yalnız emerek uyuyordu tracy hogg yatır kaldır yöntemini denedim uyuyordu başarılıydı ama öyle kötü şekilde ağlayarak uyanıyordu ki hiç öyle olmamıştı.Oğlumu böyle olduğunu görünce bu bizde işe yaramayacak dedim.Daha sonra emerek bile uyumuyor memede çıldırıyordu sakinleştirinceye kadar canım çıkıyordu.Bence uyku eğitimi bebiş 4 aylıkken başlanmalı ay büyüdükçe yaptıklarınız ters tepebilir.Ben tracy veya başka bir yöntemin işe yaramadığını savunan birisi değilim sadece tecrübemi paylaştım.

   Oğlum gecede 2 defa uyanıyor artık. Önceden yarım saatte bir uyanıyordu.İlk uyanınca su içiriyorum sonraki seferde sabah 6 gibi oluyor emziriyorum.Ana yüreği acıkmıştır diyom:))Bunuda yakın zamanda kesicem deliksiz uyuması lazım.


polen

elosko +1 kendi taktiklerimi gelitiriyorum ben de.
küçücük bebeğin ağlatılmasının mantığı nedir anlamıyorum ben.biz rahat edeceğiz diye o ağlasın,sonunda da kendinden geçerek uyusun.sonraları da çaresizlikten uyusun.benim anladığım bu.kendi şahsi düşüncem çocuğum orada ağlayıp tepinirken ben karşıdan bakamam.ha,mutlu mutlu yattı,döndü,uyuyor,tamam .ağlatarak uyutma bana göre değil.bir de her çocuk farklıdır,iki çocuğum var ikisi de birbirinden çok farklı,ben doğurdum ikisini de.oğlum yemek yemez,çok uyur,kızsa herşeyi yer,uyumaz.bir de yaşamın ilk 3 yılı çok önemli,güven duygusunu kaybetmemeli bebek.


unkurabiyesi

bebek ağlarken onu konuşarak sakinleştir diyor kitabın yazarı ama dediğiniz gibi 11 aylık bebek bayağı bilinçli orada yatmak istemiyor. sanırım en başta kucağa , sallamaya yada beraber yatmaya alıştırmamak.

yok mu bu yöntemi deneyip başarılı olan. tracy hogg netodu daha ağlmalı bir metot sanki bu kim west daha ılımlı gibi. ama bebişleri ağlatmak çok zor insan dayanamıyor

 


ema

Uyuma sorunu gaz sancılarıyla başlıyor uyuyamıyor her yolu deniyon gece 3ten gündüz 11 kadar uyumadığını hatırlıyorum oğlumun bence gazsız bebekler uyku sorunu en az yaşayan bebekler.Tabi bu yöntemlere bebek gaz sancısı  bitmiş olsada alışıyor.Sonrası benim gibi uyukusuz annelerle dolu...:)))


ipek78

Her yöntem her cocuğa uygun olmayabiliyor... Hepsinin karakteri, ihtiyacı farklı farklı... Siz onun annesisiniz, onu en iyi siz anlarsınız. İç sesinizi dinleyin derim... Ornegin ben ilk uc ay gündüzleri hep kucağımda uyuttum, uyurken de hep kucağımda kaldı, kac saat uyursa... Cok da eleştiri aldım bu yüzden.. Ama ben biliyordum kızımın ona ihtiyacı vardı. Sonra birgun uyutup kendi yatağına koydum ve bir anda bitti... Çünkü kızım ihtiyacı olan güven duygusunu tatmin etmişti. Şimdi dis çıkarma vs gibi ekstra bir durum olmadıkça bir sorun yasamıyorum. Bu benim deneyimimdi, paylaşmak istedim. Elbette bircok kitabi, burada paylasilanlari okuyup, bilgi dagarcigimi genisletiyorum, alternatiflere hep acigim ama Her konuda ne yaparsam, Herhangi bir yöntemle degil, bebeğimi dinleyerek, hislerime güvenerek yapıyorum ben kızımı buyuturken. Sevgiler..ema

Gaz için bir sürü yöntem denedik sadece hafifletti.Benim oğlumda gaz sorunu 3.aydan sonra azalmaya başladı.Şuanda gaz problemi yok.Ama alışkanlıklardan vazgeçmesi zaman alıyor bu gece mesela su içince hemen uyudu daha önceden uyumuyordu.


biltekins

bi sorum olacak aslında sordum ayrı bir başlık altında ama pek talep görmedi
 
bizimki yatakta yatmıyor direk ayağa kalkıyor önceden bunu yapamadığı için yatağında bi şekilde uykuya dalıyodu şimdi direk hop ayağa kalkıyo  9. aydayız bi fikri olan var mı kendi alternatif bir çözüm üretmiş olan varsa


unkurabiyesi

çok haklısın ipek78 belki de şu an ihtiyaç duyduğu şey bu değildir. zamanını beklemek en doğru olan.biltekins

aishwarya teşekkürler ben şimdilik yatağın içine giriyorum ışığı söndürüyorum.odadan çıkma kısmında ağlamasa tamam ama bizimki dakka bensiz durmaz. 2-3 gün sonra yanında oturmayı planlıyorum. giderek daha uzağa oturucam olur mu bilmem Aslında sorun bakıcıdan çıkıyo sallamasa güzdüz neler oluyo oda bi faktör gerçekten sallayarak çok kolay uyuyo


Deryay

arkadaşım merhaba,
bebekler güvende hissedildikleri süre mutludurlar,bebek iletişim kurmak için ağlar zaten, kusana kadar ağlatmak :((( lütfen bu yazdıkların inan beni o kadar derinden etkiledeki, her çocuk farklıdır, bir metoda sokmak için bu denli derin etkiler çok yanlış geldi bana. İnanın ben oğlumu sadece yanında yatarak uyuyarak uykuya alıştırdım,bebeklikten çocukluğa kadar dönem dönem korkular yaşarlar, bu korkularını bizler yok edip doğdukları andan itibaren özgüven vermeliyiz.Zaten o kadar çabuk akıp geçiyorki ömür, o mis bebekliklerini özlemle anıyorunuz. Metod yerine bebeğinizin durumuna göre bişiler deneyin lütfen, ağlayarak sinir krizine kadar giden bebeklerde, iletişim kuramadıkları için geç konuşmaya kadar varan sonuçlar duydum.
Seviyle kalın.Cevaplamak için Üye ol