kim west metodu ile ilgili yardım istiyorum :(

unkurabiyesi soruyor: 5

kitabı alıp metodu uygulamaya başladık ama daha ilk denemede başarısız olduk. bebeğim yatağında tek başına uyumaya alışkın olmadığı için ağlamaya başladı, ama o kadar çok ağladı ki hayatında ilk defa kustu. onu biraz sakinleştirip tekrar yatağına yatırmak için odasına girdiğimizde ise hem ikinci kez kustu hem de ufak çaplı bir sinir krizi geçirdi. bu yöntemi deneyip başarılı olan annelerden yardım istiyorum. sizce ne yapmalıyım.

cevap verenlere şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


35 Cevap


iflah_olmaz

bence bu sorunun çözümü yok arkadaş.benim bebeğimde uyumuyor yav.bititm 9 aydır.ama aşığım ona.aşkımdandır sabrım.....


ferideli

Bende hemen hemen uyku konusunda bütün kitapları okumama rağmen yine tek aklıma yatan , o nasil istorsa oyle uyusun demek oldu..Bebeklerimizin bizim kokumuza, sıcaklığımıza, sarilmalarimiza, sevgimize ihtiyacları var kendimizden uzaklaştırmak niye dedim ve bastım bağrıma :) teknikler yontemler hikaye oldu, sabaha kadar koynumda misil misil uyuyoruz gece uyansada mutlu bir sekilde uyanıyor .. Zaten onların iyilikleri icin diye diye aşılar yetiyor sürekli ağlatmaya , günde 3 ası birden yetişkin zor dayanır bebekler nasıl dayansın yaw :( (bugün aşıdan geldikte icim gitti)

bari uyku icin ağlamasınlar :)


bilgebadem

Bende bircok uyutma teknigi denedim ama olmadi biberon bagimlisiydi benim kizim ve gecede yaklasik 5 6 biberon mama iciyodu 17. Ayına kadar düşünün simdi kestim su verdim atti sinirlendi ama basardim canım kızım simdi yanımda uyuyo gece 1 2 kez mizirdaniyo o kadar misil mışıl uyuyoruz hem üstünü açtı derdi yok bide benimde cok hosuma gidiyo kizimla uyumak


UykuMelegi

Merhaba Sevgili Anneler,


Kim West metodunda bebeğiniz ağlarken siz sadece oturup öylece beklemezsiniz. Sadece şımarıklık ağlamalarına kayıtsız kalırsınız. Eğer bebeğiniz kucağınıza aldığınız anda susuyorsa bu şımarıklık ağlamasıdır. Bir sonraki ağlamasında biraz fazla bekleyip almalısınız. 

Bebeklerin ağlama sebebi, uyguladığınız metodun ne olduğunu bilmediği için endişelenmesinden kaynaklanmaktadır. Yani 'Anne bunu bilmiyorum. Şimdi benim ne yapmam gerekiyor?'un ifadesidir. Bebekler konuşmayı öğreninceye kadar bu duygularını ağlayarak ifade ederler. 

Söyle düşünün bebeğiniz elini israrla elektrik prizine sokarsa ne yaparsınız, sokmamayı öğreninceye kadar, ağlasa da, onu vazgeçirirsiniz. Bebeğinizin edindiği yanlış araçla uyuma alışkanlığı da onun için uyku düzenini bozan ve bırakılması gereken bir alışkanlıktır. 

Herhangi bir değişim durumunda bazı bebek kolay, bazı bebek zor alışır. Zor alışan bebekte anne tutarlı davranmazsa da bebeğin kafası karışır ve neye alışacağını bilemediği için süreç uzar. 

Unutmayın siz ne kadar kararlı ve tutarlı olursanız bebeğiniz o kadar size ayak uydurabilecektir.


sanemsy

Merhaba,

Kim west metodunu uygulamaya karar vermiş ama daha uygulamaya başlamadan bir anneyim. Oğlum 8 aylık. Geceleri saattebir emmeye uyanıyor. Ne onun uykusu verimli ne benimki. Uykusuzluk ce yorgunluk beni ister istemez sinirli yapıyor. Yavrum da Gündüz hep uykulu.

Buna bir çözümünüz var mı? Kendi kendine uyutma dışında çözüm bulamadım.
Cevaplamak için Üye ol