Ankarada özel okul

semser soruyor: 4

Merhabalar.ankarada yaşıyorum kızım önümüzdeki 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 1.sınıfa başlayacak.mev koleji ya da bilnet okulları düşünüyorum.bu okullar hakkında fikri olan paylaşabilir mi lütfen.


Bu soruyu cevapla


4 Cevaprosemary77

Mev kolejini çok övüyorlar.Bende gidip bakıcağım.Fiyatta uygunmuş sanırım ama öğrenemedim daha.Kızımın anaokulundan oraya yazdıranlar var ilkokul için.


turkuazvadisi

Kızımın kaydını Bilnet Çayyolu’na yaptırdık. Okullar açıldıktan 3 hafta sonra çocukta psikolojik çöküntü başladı ve kaydını geri aldık ki 3 hafta bitmesine rağmen kollarından sürüklenerek içeri alınan çocuklar gördük, anne gitme diye yalvaran çocuklar vardı ve bizim çocuğunuzda sabah akşam çaresizce gitmek istemediği için ağlıyordu. Anasınıfı öğrencisi yaşı küçük anlamaz , anlatamaz diye türlü psikolojik şiddet uyguluyorlar, mesela en temel gıda olan “ su “ çocuk istediği zaman değil öğretmenin canı istediği zaman  veriliyor, çocuklar bağırıp çağırarak yemekhanelerde azarlanıyor, çocuğumun “ annemin hatırası “ diye okula götürdüğü kitap için adı eğitimci  öğretmen tarafından “ senin annen ölmedi ki hayatta” diyerek çocuğa annesinin ölmüş olabileceği travması yaşatılıyor. Ve bu sorunları iletmek için yönetime gittiğinizde hiç bir aksiyon alınmadığı gibi size kapı gösteriliyor, kaydınızı alabilirsiniz deniyor. Yönetim ve öğretmenlerin gözünde veliler cahil, çocuklar yalancı, velilerle resmen dalga geçiyorlar. Maddi olarak kayıp bir tarafa, inanılmaz bir hevesle okula başlayan çocuğumuza yaşattıkları travma en büyük kaybımız oldu. İşini layıkıyla yapan eğitimcilerini tenzih ederek, Bilnet’e Bilfen’in açmış olduğu okul diye güvendik ama sıradan bir kolejde yaşayamayacağınız problemleri ağır bedel ödeterek yaşattılar. 


parsomen

Bilnet okullarını önermiyorum. Kayıt esnasında size anlatıldığı gibi değil. Gerçek yüzlerini yaşayarak öğreniyorsunuz. Ve bu acı tecrübeyi tatmak için o kadar para vermenize gerek yok. Cevaplamak için Üye ol