2yaş tırnak yeme sorunu

bedriyemirhan soruyor: 7

2 yaşında oğlum var ve tırnak yiyor.biriki defa gördüm kızdım ona şimdide biz görmeden yapıyor.ne yapabilrim bilmiyorum.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


bedriyemirhan

teşekür ederim  bilgi için akşama hemen uygulayacağım:)


gokalpileseyrialem

bizimde tırnak yeme hatta eli ile koparma sorunumuz var ama çözüm bulamadım :( en son şimdilerde kutu kutu yara bandı aldım parmağını bantlıyorum büyük bir sabır işi çünkü o çıkarıyor ben sabırla tekrar bantlıyorum çok agresifleşti ama başka ne yapabilirim bilemiyorum.Acı oje 3 yaş öncesi bebekelere önerilmiyor.gerek doktorumuz gerek eczacılar uygun görmedi.zaten oje üstünde de yazıyor.Onun yerine acı biber deneyebilirsiniz ben aldım bugün birde biber deniycem ama elini gözüne falan sürer diye korkuyorum.


bedriyemirhan

ACI BİBERİ DENEDİK BEN İŞTE OLDUĞUMDAN GÖRÜMCEM YAPMIŞ ELİLERİNE AMA BİZDEN SAKLI YAPMAYA BAŞLADI KZDIĞIMIZ İÇİN


ozge_oyku

Aci oje veya biber surmek, tirnaklari bantlamak, sadece davranisi engellemeye yonelik bir mudahaledir.

Onemli olan bu davranisin altinda yatan sikintiyi bulabilmek. Tirnak yeme cogu zaman herhangi bir durumjn yarattigi kaygidan ileri gelir. Kizmak, bagirmak , eline vurmak ise yaramayacagi gibi, durumu kotulestirir de. Boyle bir durum belli bir suredir gozleniyorsa psikolojik yardim almak en iyisi.


bedriyemirhan

ASLIN DA DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ BİZ BABASIYLA BÜTÜNGÜN İŞTEYİZ ONUNLA FAZLA VAKİT GEÇİREMİYORUZ BİDE EMİRHAN ÇOK DUYGUSAL Bİ ÇOCUK BİRAZ SESİMİZİ YÜKSELTSEK HEMN AĞLAMAYA BAŞLIYOR HEM TIRNAK YEMESİNİ BIRAKTIRMAYA ÇALIŞALIM HEMDE ONUNLA OLDUĞUNDAN DAHA FAZLA VAKİT GEÇİRMEYE ÇALIŞALIM.ONU NE KADAR ÇOK OYALARSAK AKLINA GETİRMEMEYE ÇALIŞIRIZO ZAMAN BELKİ BIRAKIR. TEŞEKÜR EDERİM ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ İÇİN.


nazazra

benim kıızımda bi dönem yemişti ama acı ojeyle bıraktık


bedriyemirhan

bir iki gündür yapmıyo baya dikkat ettim bu konuya aklına gelmemesi içinde babasıyla yapmadığımız kalmıyorCevaplamak için Üye ol