6-7 AYLIK BESLENME TABLOSUU????

iflah_olmaz soruyor: 3

kızlar merhaba:-))))şimdi benim bikaç sorum olcak sizlere.aras şu an 6.5 aylık.3 hafta oldu ek gıdalara başlayalı.hala anne sütü alıyor ve çoğunlukla gecelri.

SABAH meyve püresi(elma,armut,erik,şeftali)ÖĞLEN sebze püresi(patates,kabak,havuç,balkabağı,fasülye,pirinç,az tuz ve az kimyonlu,az soğanlı,zeytinyağlı)

AKŞAMÜSTÜ yoğurt ve AKŞAM  muhallebi(pirinç unlu aptamilli-pekmezli,hipp organik yulaflı,aptamil gece tahılları)

 

şeklinde bi düzenimiz var.ay sonuda kahvaltıya başlıcaz.

 

bizim sorunumu zor yemek yemek.özellikle sebze ve muhallebi olayımız tam bir işkenceye dönüştü.nerdeyse 1 saatte oynayarak,ağlayarak öğürerek yiyor.ilk başlarda çok iştahlıydı.ben bnu miktara bağlıyorum.o zamanlar bi avuç kadar yemekleri severek ve hızla yiyordu.şimdi miktar fazlalaştıkça işim çok zorlaştı.

SİZİN ÖZELLİKLE MİKTARLARINIZI MERAK EDİYORUM???KÜÇÜK BİR KASE Mİ?ÇORBA KASESİ Mİ?YA DA NE BİLİYİM CC OLARAK DÜŞÜNÜRSEK KAÇ CC SEBZE ÇORBASI MESELA????

VE MUTLAKA GECE MUHALLEBİSİNİ YEMELİ Mİ BU ÇOCUK?EN AZ 500 ML SÜT VERİLİCEK Bİ DE.EE BU ÇOCUK NASIL ALCAK BU KADAR SÜTÜ?

CEVAPLARINIZI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUMMM:-))

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


silky

6 aylık bebek icin bir ogunluk olcuyu 100-125 cc olarak vermisti doktorumuz. ama bu bebekten bebege degisiyor tabiki. kızım hep daha az miktarla doydu mesela..
bir de eger ek gıdadan az miktarda aliyor ve doyacagi kadar yemiyorsa anne sutunu veya mamayı  (ne aliyor ise)yarim saat kadar gectikten sonra vermemizi tavsiye etmisti. (hemen alternatif sunmayalim diye) tabi artik ne kadar uygulanabilirse..


iflah_olmaz

leylaa içime su serptin bizim doktorda 125 cc falan demişti.bana da çok az gelmişti.bizim ki 150-160 cc falan yiyordur heralde.cc ile sebze püresi ne komikk:-))


iflah_olmaz

sabah için peynir hangileri olablir peki??6 aylık bebeğe?
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Bebeğim uyurken yüzüstü dönüyor 1

damlaayv 5A
Son: zehrashn,

Burun tikanikligi 2

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,