hergün et yemeli mi?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ozgu_naz

haftada 2 balık.onun dışında hergün et veya kıyma yemek zorunda evet. ben çok dikkat etmeye çalışıyorum pekmeze ve ete.demir damlası vermedim 7.aydan sonra ve sonuçlar iyi çıktı. et şart


polen

kıyma olarak değil de minik köfteler halinde yemeğine koyup sonra parçalayıp yediriyorum köfteleri ben.kıymalı bizimki de yemiyor.


emelege

hergün kırmızı et, tavuk yada balık mutlaka yemeli dedi doktorumuz olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum..her sabah aç karnına pekmez veriyorum demir değerlerimiz gayet iyiydi..bir şekilde yedirmeye çalışın bence..


ritalar

ben cok zorlamamak gerektiğini düşünüyorum. herşeyi yiyor ve sadece kırmızı eti reddediyorsa vardır 1 bildiği. daha seyrek vermekde 1 mahsur yok. et suyu, kemik suyu ve ilik bu eksikliği giderir diye düşünüyorum...


ozdenin_oykusu

bizim dr.muz hergün mutlaka et dedi.bizimki de asla kıyma yemez.kuşbaşını haşlayıp katarım çorbalarınaSelmaOnurEmre

Dr Kadir Tuğcu "hergün 2 köfte büyüklüğü et ile 2 bardak sütünü garanti edin gerisi değişebilir" der. Ben oğlum o yaştayken yağsız kıymayı 3 kez çektiriyordum. Bir de çorbayı blenderdan geçirince hiç belli olmuyor içinde. Ama tabii tadını anlıyorsa onu bilemem.


aakin

ben kıyma şeklinde almıyorum. bütün bir parça eti alıp çorbasına katacağım büyüklüklerde doğrayıp o şekilde donduruyorum. çorbayı yaparken buzluktan çıkartıp çözülmesini beklemeden incecik doğrayıp pişiriyorum. çorbada gidiyor. kıyma daha çabuk bakteri üretir dedi doktorumuz.


kedidirkedi

Yağsız kuzu eti alın kuşbaşı, haşlayın iyice. Düğün çorbası yapın onunla. Bir de öyle deneyin. Sebze çorbasının içine kıyma falan koyunca gerçekten pek güzel olmuyor tadı.Damla

Kuzu etini ince çektirip, çubuk halinde pirinçli ya da patates püreli köfteler yapıp, hani ekşili köfte için yaparız onun gibi suda haşlayıp buzluğa atabilirsiniz. Yiyeceği günler çıkartıp buharda ısıtıp eline verebilirsiniz. Kaşarlı, bulgurlu vs de denenebilir. Mutlaka seveceği bir et türü/pişirme şekli vardır, bence severek yediği yiyeceğe katmayın, ben o hataya düştüm bir ara oğlum küçükken sonra her uzattığınızdan şüpheye düşüyorlar.


Günlük ortalama yemesi gereken miktarı alıyorsa ille hergün şart değil ama insan bünyesi demiri ve proteini en iyi hayvansal besinlerden kullanabiliyor. Sebzelerdeki demir tam karşılamıyor.


SelmaOnurEmre

Bu arada yeri gelmişken paylaşayım. Bir arkadaşımın 6 yaşındaki kızında göğüs büyümesi olmuş. Arkadaşım çok paniklemiş. Hemen çocuk endokrinolojisine götürmüş. Yapılan testler neticesinde hormonları yüksek çıkmış ama bu kendi fizyolojisinden kaynaklı değil dışarıdan aldığı hormonlar neticesinde olmuş ve "TAVUK ve ÇİLEĞİ kesin" demiş doktor. Arkadaşım da kızım çok sevdiği için haftada birkaç kez tavuk yapıyordum ya da tavuk suyuna çorba yapıyordum diyor. Tavuğu kesmişler büyüme durmuş. Ancak biryerlerde doğal yemle beslenen tavuk bulabiliyorsanız yedirin yavrularınıza, piyasadakiler korkunç hormonlu.

 Çilekle ilgili de şöyle söyledi arkadaşım. Kuzeni doktormuş, bulunduğu yerde çilek festivali yapılmış 1 hafta kadar. Sonrasında kız ve erkek çocuklarda inanılmaz sayıda göğüs büyümesi şikayetiyle hastaneye başvuru olmuş. Çok kötü!!!

 Cevaplamak için Üye ol