Beslenme

neslihan küpeli soruyor: 2

Mrb. 6,5 aylık bebeğim 6,5kg ve 63 cm doktorumuz gelişimin geri olduğunu söylüyor..ek gıda mama ve anne sütü alıyoruz..benimle aynı durumu yaşayan anneler önerileriniz nelerdir?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


fluffy1

Canım benim kızımda aynı seninki gibiydi. Sana tek söyleyeceğim hiç kafana takma ve asla bebeğini yemek yemesi için zorlama. Ben çok takıyordum bu konuyu sürekli doktora götürdüm, daha fazla yemesi için zorladım. Sonuç her verdiğime itiraz eden bir bebeğim oldu. Şimdi 17 aylık 8 kilo. Şimdi zorlamıyorum ama hala çok nazlı yiyor. Bebeğinin persentili 25 lerde sanırım ki bu tamamen normal. Her çocuk aynı olmuyo. Sadece böyle iştahsız bebeklerde birtakım tahliller yapılıyo. İdrar kültürü, çölyak testi gibi. Onları yaptırabilirsin. Eğer hiç bi sorun yoksa (inşallah yoktur) keyifle bebeğini büyüt. Şu kadar kilo aldı şu kadar yedi diye üzme kendini.


neslihan küpeli

Öncelikle teşekkür ederim yorumun için 4.ayımızda kan tahlili yapmıştık her şey normaldi çok şükür. insanın ister istemez kafasına takılıyor dert ediniyor yetersizlik duygusuna kapılıyorum. etrafımda kızımdan gerek küçük gerek aynı aylarda çok bebiş var ve benim kızımla aralarında bayağı fark var kıyaslamamak gerek biliyorum ama olmuyor.kilosunu aslında boyuna göre normal buluyorum asıl kafama takılan boy konusu 48cm 2980gr doğmuştu kızım.Cevaplamak için Üye ol