keçi sütü mucizemi?

bernatelliogluyigit soruyor: 10

bebeklerinize keçi sütü veriyormusunuz inek sütünden gerçekten farklımı 6 aylık oğlum var kullansammı

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


rabisceren

merhaba ben saglık ocağında hemşireye sormuştum yok öyle birşey dedi yinede sen bilirsin


balkus

Merhabalar, benim doktorum ozellikle keci sutunu onerdi bana. Bende bebegime keci sutunden yaptigim yogurdu veriyorum, cok hosuna gidiyor.


GriGandalf

Merhaba;
Keçi sütü için doktorum 1 yaş sonrası dedi.


barok

bana da doktor keçi sütünde birşey eks,iik dedi ne olduğunu unuttum :( o nedenle sürekli onu vermemk gerekiyormuş  dönüşümlü olabilir sanırım ben yoğurt yapımını kastediyorum tabii zaten bir yaşına kadar içiremediğimiz için.


balkus

ben keci sutunu vermiyorum kizima, keci sutunden yapilmis yogurdu veriyorum, cunku kizim devam sutu ile yapilan yogurdu yemedi.Doktorum 1 yasina kadar kesinlikle inek sutu yok, anne sutune en yakin sut keci sutudur, bundan yogurt yapmalisin dedi.GriGandalf

Bebekler ilk 6 ayda annelerinden aldıkları demir rezervlerini tüketiyorlarmış. Bundan dolayı doktorlar Dvit veriyor. İnek sütü demir eksikliğine sebep olduğu gibi doktorumuzun söylediğine göre bir yaşından küçük bebeklerin barsaklarında kanama yapıyormuş. Ayrıca laktoz alerjisi için de önlem olarak bir yaş sonrasını öneriyorlar.


GriGandalf

Kalsiyum içeren gıdalar demirin emilimini azaltır. Yetişkinlerin demir tedavisinde "C" vitamini de almak gerekmektedir. C vitamini demir emilimini yükseltır.


barok

ayrıca da bir doktorun dediği ötekini tutmuyor yanifulyaekmen

Merhaba,

Kızımda çok hafif inek sütü allerjisi çıktı doktor keçi sütü verin dedi. Çok zayıf bir çocuk olduğu için bazı tanıdıklar da keçi sütü daha yarar, keçi sütü verin dedi. Sonuçta 1,5- 2yaşından beri keçi sütü veriyorum ekstra bir faydasını görmedim. Belki bir 10 sene sonra farkeder :)


zumre

aslında anne sütüne en yakın olan eşşek sütüdür. bileşimi gereği.
bize okulda öyle öğrettiler.
benim kararım şu olacak, kesinlikle yoğurdumu kendim mayalamıycam. inek,eşşek,keçi farketmez süt veririm. fakat sütten daha fazla kalsiyum içeren besinler yeşilliklerdir. inekler yeşillik yiyor.
alerji durumu olursa, başka bir süte hemen geçebilirim. fakat az rastlanan alerji durumunun daha oluşmadan keçi sütü diye ısrarını anlıyamıyorum. populer kültür kurbanı olduklarını düşünüyorum doktorların.
son olarakta şunu belirteyim, katkı maddesi demiyorlar mı... deliriyorum.
mikroorganizmaların yok olması gereken sürede ve sıcaklıkta ısıl işlem uygulanan sütler iyi ambalajlanarak korunuyor. bu kadar basit.
Cevaplamak için Üye ol