keçi sütü mucizemi?

bernatelliogluyigit soruyor: 2

bebeklerinize keçi sütü veriyormusunuz inek sütünden gerçekten farklımı 6 aylık oğlum var kullansammı

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Dilekoz

Mucize bir gıda yok ki, keçi sütü mucize olsun ... Tıp eğitimi almadım, ben mühendisim ve bu yüzden hemen herşeyi sorgularım. Ben de popüler kültür ve yoğun reklam bombardımanı ve bir de üstüne "kesinlikle .. , .. yaşına kadar yok" diyen doktorlardan şikayetçiyim. Devam sütlerine ödenen paranın farkında mısınız? Bu sektörün gelişiminin tam da "1 yaşına kadar inek sütü yasak" söylemleriyle aynı dönemde olması tesadüf mü? Kendi çocukluğunuzu hatırlayın, hepimiz inek sütüyle erken yaşta tanıştık. Sonuç? Laktoz alerjiniz yoksa (bizim nüfusumuzda çok düşük) normal bir zihinsel ve bedensel gelişiminiz kendi seyrinde tamamlanmış olmalı:)
Kendi adıma, sütü az bir anne olarak içmesi için devam sütü kullanıyorum ama inek sütünden yoğurt yiyor bebeğim. Ayrıca, mucize gıda yoktur önemli olan her türlü doğal besin kaynağından tüketmektir diyorum.


Taita

ben de keçi sütü verdim kızıma uzun süre. hala da veriyorum arada. dah az gaz yapıyor ve anne sütüne en yakın süt benim bildiğim.
çocuğunuz 6 aylıkmış.. o kadar küçükken vermek pek uygun gibi görünmedi bana.. ben 1 yaşına kadar sma formül mama verdim. ondan sonra süte başladım. hatta 1,5 yaşına kadar da sütün içine formül mama attım.




Cevaplamak için Üye ol