Konforlu lazımlık ve adaptör

Aysegul_ soruyor: 10

tuvalet eğitimine başladık. çok şükür çişi sorunsuz hallettik ancak kakayı bir kez cumartesi günü (3 gün önce) lazımlığa yaptı. aslında çok da sevindi, kakasına bakınca kaka yaptımm benim kakam buu diye :) beraber klozete döktük üstüne sifon çektik bay bay dedik. hatta ardından yine yapalım diye bir kaç kez lazımlığına oturdu ama kakam yokmuş diye geri kalktı. fakat o günden beri kaka yapmadı, tutuyor. ne lazımlığa ne klozete oturmak istemiyor. bazen kakam geldi diye oturuyor 10 15 sn içinde geri kalkıyor yapmıcam ben kaka diye. acaba rahat mı edemiyor diyorum, sert geliyor olabilir ya da acıtıyor olabilir. bazen kalktığında bakıyorum kızarmış ve izi çıkmış poposunda lazımlık yada adaptörün. basit sandalye şeklindeki lazımlıklardan ve klasik tip ucuz adaptörlerden almıştım ben başlangıç olarak baya önceden. şöyle bildiğiniz konforlu yumuşak lazımlık ve adaptör modelleri var mı?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


kedidirkedi

ne olursa olsun tenleri hassas oldugu için kızarıyor bir parca ama canını acıttıgını sanmıyorumkuzeynep

Kakasini yapmaya korkuyor olabilir vücudundan bir parça zannediyorlarmış. Birde bol lifli gıdalar yerse rahat yapar kakasini. Chicco ve mothercare adaptorleri digerlerine göre daha sağlam. Biz bitane normal birsey almıştık kakasini yaparken yanlarına tutunuyodu kırıldı. Gidip chicco aldık çok memnunuz.


Aysegul_

bilemiyorum korkuyor mu. ben daha önceden bezini gösteriyordum bak kakan diye. 3 gün önce yaptığı zaman da gerçekten çok sevinmişti. hatta ben halloldu diye bakmıştım kaka eğitimine. ama yine de olabilir tabi. şöyle bir şey buldum ama çok pahalı geldi. kullanan var mı rahat mı. monte ediliyormuş klozete.
http://www.e-bebek.com/klozet_adaptorleri_ve_oturak/diger/family_seat_klozet_adaptoru/XYZ-916307

bir de bahsettiğiniz chicconun modeli bu mu? bu da sabitleniyor sanırım.
http://www.nurturia.com.tr/chicco-yumusak-tuvalet-adaptoru/p/d/1328

mothercare bulamam küçük bir şehirdeyim :(


mert_mert

eskiden analarımız lazımlık almazmış valla ayaklar yukarı bizde yaparmışız demekki :)) şimdi veletler sıçmaya yer beyenmiyorlar ama ben bu tür şeylere çok para asla vermem migrostan 7 tlye altım kolzetin üstüne koyuyorum yani lazımlıkda aldım 10 tl armağandan oturak niyetine kullanıyoruz ama çokda gereksiz bir bütçe diye düşünüyorum sonuçta lazımlık ya marka olsa ne olur..


mert_mert

ayrıca ilk resim paylaştığınız kendi fikrim iyi değil çünkü orası ortak alan bence sabit kalmamalı çoçuk yapacğı zaman koyulmalı hijyen açısından ..ben çoçuğu oturtmadan temiz olsada çamaşır suyu döküp yıkıyorum sonra oturtuyom onu kendi klozetine..can80

mert 55 :) iyi güldürdün beni. Bizde oğluma okadar para verip fisher price kraliyet tuvalet aldık. Onceleri yaptı müzik falan çıkınca hosunada gitti. Annnemde kendi evlerine 10 tl lik normal bir lazimlik almıştı bizimki tutturdu eve götürelim diye mecburen aynısından bir tanede eve aldık bizimkide inatla 10liraliga yaptı digeri popisini acitiyormus... Lazimlikta kolay temizlenen birde popo yeri yuvarlak olan model seçin derim bizim ucuz olanın popo kısmı yuvarlakti kısmen daha az kizartiyor. Adaptorde mothercare yumuşak beyaz olan modeli kenarında tutma yerleride var. Basamak ta mothercare kaymıyor.


elifnazar

pilsanınkinde tutunma kolları var.yumuşak ve oturunca ördek gibi ötüyor. :) biz çok memnunuz.


kuzeynep

Chicconunki sabitlenmiyorWindy

Merhaba,

Sanırım en güncel lazımlık konularından biri olduğu için bunun altına yazmak istedim.
Ben de 17 aylık oğlumu tanıştırmak için lazımlık arayışına girdim.
Potette plus kullananlara sormak isterim acaba evde de kullanabilirmiyiz?
Yada oturunca rahatsız etmeyen uygun fiyatlı önerebileceğiniz lazımlık?
Teşekkürler


Aysegul_

selam. ben potette aldım ama bizimki pek sevmedi. evde günlük kullanım için çok rahat değil bence özellikle alıştırma safhası için. oturmak istemedi hiç. yolculuklarda kullanmaya çalışıyorum ama henüz kullanamadım.
bizimki normal lazımlık ve adaptörle alıştı. rahat olanı aradım ama karar verip alamadan sorun çözüldü. şu anki sorunumuz klozet adaptöründeyken çiş yaparsa önde bir yükselti olmadığı için bacaklarına ve kıyafetlerine geliyor çişi. pipisini iyice aşağı ittirip bacaklarını kapattırıyorum ama yine de oluyor. önerim adaptörün önünde yükselti olması.Cevaplamak için Üye ol