4aylık bebegın gece beslenme duzenı

melekyeliz soruyor: 4

merhaba hanımlar

bebegım 3gun sonra 4aylık. emme problemı var memeyı pek sevmıyor uykusu varsa emmez, uykudan kalkınca emmez, cıt cıksa emmez...emzırebıldıgım kadar emzırıyorum ustune meme sagıp bıberınla verıyorum. kılo alışı saglıgı yerınde sukur. eskıden uzulurdum ama alıştım kabullendım. ılk 1ay hıc emmedı sagdım verdım. mama almıyor sadece sutumu alıyor. benım kızım 1aylıktan berı gece uyur maşallah. ama ben ac bırakamam kı. gece kaldırdım kalkmaz kalsa emmez aglar.. uykuda emmez... ben de pes ettım, gece hıc kaldırmıyorum 3saatte bır alarm kurup kalkıp sagıp uykusunda verıyorum. benım ıcın yorucu ama bebegım sabaha kadsr uyuyo ve tok. ama yanlış mı yapıyorum? kaldırmamayı denedım 4,5saat,,, kaklmadı. emzırmeyı denedım emmedı. 8-10saat uyuyo bu sure ac bırakılır mı 4aylık bebek? ben ek gıdaya kadar 4saatı asamam ıcım el vermez. anne sutunun 5-6saat tok tutabılecegını aklım almıyor. acıkınca aglar dıye güvenemiyorym çünkü uykuya duskun acıktığını hıssetmedıgı oluyor.

sızın fıkırlerınızı alabılır mıyım?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


melekyeliz

biberonla sut vermeye 3gunlukken başladım. sarılıktı ve hıc uyanmıyordu. agzınınacmayınca kaşıkla da yemedı. 3gun emsın doye ugrastım ama kılo kaybı %14olunca bıberona alışması da umrumda olmadı. sukur ama alışmadı. sanırım bebegıne gore degışıyor. bebegımımgunduz sık besleyemıyoru 3saatten once denedıgımde emmıyor ya da tek meme emıyor. ıkı meme duzenlı emmesı ıcın acıkması lazım.

benım bebegım acıktıgında saglam yer bır daha en az 3saat yemez. toksa yemez. bıneron da almaz. oynar agzında atar. gece verdıgımde yıyor acıkıyor ama kalkmıyor dıye dusunme sebbeım bu uykusu cok agır gece. gunduz de her yemekten sonra uyur.


melekyeliz

fıkırlerınız ve tecrubelerınız ıcın tesekkur ederım hanımlar. şundan da bahsetmek ısterım. benım kızım uykusuzluga hıc gelemez. aynı saatte uyumazsa gece uykusunda sınırlı hareketler yapar. ben bebegıme bı duzen oluşturmaya calışmıyorum onun duzenıne bakıyorum. soyle kı gece 11de beslemeyı denedım 11:30da yatmca asabı huysuz oldu... yedırmeyıp yatıramam... 10gıbımuyuyup 8gıbı uyanınca hıc aglamaz cok keyıflı oluyor. ama 8saat cok uzun ustelık uyanır uyanmaz da emmez oyun ıster. bellı rituelleri var yapmazsam huysuz oluyor. uykusunda yer yarım saat sonra uyanır. yemese de uyanır yese de uyanır... oyun ıster oynarız sonra yarım saat uyur kalkar yaırm saat gezınır sonra mme ıster... bunlara uyarsam keyıflı bebektır aglamaz bıle... sımdı ben gunduz sık yedıreyım dıye denedım ya da seyrek yedırmeyı... gece uykadan son emme saaıtını ayarlayamazsam dedıgım gıbı uyku saatı bozuluyor hemen huysuzlaşıyor.... her yemek sonrası yarım saat uyumaz ıse huysuzlaşıyor...

bugun 9 13 17 21 01 05... deneyecegım eger keyfı kacmaz ıse boylemdevam ederım ek gıdaya kadar sanırım... bu arada yenı dogdugunda bıle 2,5saatten once yemıyordu kızım.


angada

ben kizimi yenidoganken bile gece kaldirip emzirmedim kaldiki 4 aylik bebegi hic ellemem hicte ac mi diye dusunmedim.. kan sekeri durumu bencede yenidoganken gecerli bir durum ama dedim ya ben o zaman bunu bilmiyordum kaldirmadim dogrulugu tartisilir tabi ben bilmedigimden ellemedim neyse zaten sizin bebeginiz 4 aylik , uyuyorsa ellemeyin derim

bu arada anne sutu sadiginizdan cok daha doyurucu


osssem

arkadaşım uzmanların bir kısmı gece beslenmeyi 4. 4 aydan sonra kesmeyı m oneriyor.saaat 23:30 civarı besliyorsun en son busaatt beslenen bebek sabah 5:00-6:00 arası beslenmek iççin uyanabilirmiş.bununda bebek içinde anne içinde gayet sağlıklı olduğunu söylüyorlar.bence siz arar ara bebwğinizi alıp mzirmeye devam ederseniz bunu benımsıyorlar ve gece sık sık uyanan bı bebeğiniz oluyor.yanı ben ole yaptım.sütüm artsın diye gce uyanmayan cocugu alıp alıp emzirdim.sık sık uyanır sımdı .bence akışına bırakın .gece beslen e saatleride yukardaki gibi  .
Cevaplamak için Üye ol