Multitabs yerine...

usaruhan soruyor: 5

Kızım 1 Mart tarihinde doğdu, 10 gün sonra doktorumuzun tavsiyesi ile Multitabs ACD-drops başladık ve 1 yıl boyunca günde 1 ml kullanılması gerektiğini biliyorum. Kızım çok şükür anne sütü ile besleniyor ancak ACD nin tadından hiç hoşlanmıyor dakikalarca yutmadan ağzında tutabiliyor ve ilk fırsatta da çıkarıyor. Yerine kullanabileceğim başka bir vitamin desteği bilen var mı?

Çok teşekkürler :)

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


tiara

multitabs'teki a ve c vitamini doğru beslenen bir annenin sütünde yeterli miktarda bulunur. asıl önemli olan d vitamini takviyesi. onu da devit damla ile yapabilirsiniz.


not: bir süre sonra multitabs'i daha çok sevmeye başlıyorlar. oğlum da başta multitabs'i tükürüyordu, o dönemde devit verdik, sonra devit tatsız gelmeye başladı, multitabs'e döndük, onu severek içiyor şimdi.


yesimk

devite de gerek yok günde yarım saat güneşlenmek kafi


esma2012

Benim kizimda tadini hic begenmiyor cok acken veriyorum yoksa hepsini cikartiyor.cvplari merak ediyorum cunku bende degistirmek istiyorum


usaruhan

Tiara çok teşekkürler, haklısın aslında devit denenebilir bir süre, 

Yeşim, güneşleniyor aslında ama herhangi bir zararı yok neticede kullanmanın o nedenle bırakmak istemem, tedbir iyidir :)
Nergis tadına ben de baktım kızım nefretle yüzünü buruşturunca ben de sevdim ama Lara sevmiyor işte, Zinco' yu çıkarmıyor ama ACD yi sevmedi bir türlü.
Esma dün bir pediatrist Vidayln önerdi, denesem mi diye düşünüyorum. 
Deneyen var mı? 


jise

Daha bebişiniz 5 haftalıkmış, allah bağışlasın.

6 ay boyunca anne sütünden D vitamini hariç tüm gereksinimlerini karşılayacaktır. Bu kadar küçük bir bebeğe vitamin takviyesi müthiş gereksiz. Sonuçta vitamin fazlalıkları da vücudumuzda çeşitli sorunlara yol açmaktadır.

Siz Elevit gibi bir multivitamin kullanarak kendi vitamin rezervlerinizi dolu tutabilirsiniz. Ha siz vitamin takviyesi almazsanız bebeğe sütünüzden vitamin gitmeyek mi? Tabi ki gidecek, bu sadece sütünüz ile bebeğe geçtiktikten sonra sizde yaşanacak vitamin eksiklikleri içindir

Doğa öyle güzel, öyle tedbirli ki, emen bir bebeğin anne sütünden başka hiç birşeye ihtiyacı yoktur. D vitaminini de ister takviye ile, ister güneşlenerek alabilirsiniz.

4.ayda verilecek olan demir damlasını dahi gereklilik olup olmadığını anlamak için  bebeğinize  kan testi yaptırmadan kullanmayın derim. 

İlaçların içerisinde koruyucu o kadar çok zararlı madde var ki, ne kadar geç tanışırlarsa ve az kullanırlarsa o kadar iyi.

Güle güle büyütün bebeğinizi, tebrik ederim :)Cevaplamak için Üye ol