yemek alışkanlığı

cavidan_ soruyor: 2

Eren doğduğundan beri hem emzirme açısından hem ek gıdaya geçiş sürecinde hiç istediğim düzeni oturtamadım. Hem çalışan anne olmamdan ötürü hem de babannemizin aşırı tutumları nedeniyle. Şimdi dolayısıyla eren beslenme düzeni çok oturmuş değil. Bu sene kreşe başlamasıyla birlikte kahvaltısını bulamaç şeklinde değil ayrı ayrı vermeye başladım. Halen zeytin yemez. Öğlen mutlaka çorbasını içer. Ama normal öğünlerde yemesi gereken et,bakliyat,meyve, sebze yemeklerini yemiyor. Fazla zorlamamaya çalışıyorum ama sinirlerimde yıpranıyor. Sürekli versem süt içecek. Acaba baştan mı yanlış yaptım? Ek gıdaya geçiş sürecindeki tutarsızlıklarım mı bu durumu oluşturdu? Önerilerinize ihtiyacım var arkadaşlar. teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


BlogcuAnne

Bence mutlaka onunla ilgisi vardır. Boyu, kilosu nasıl? Yerindeyse eğer üstelemeden, ısrar etmeden, bir süre yememesini göze almayı deneyebilir misin? "İster ye, ister yeme" diyebilir misin?

Benim bunca senedir öğrendiğim bir şey varsa o da yemek konusunda ısrarın ters teptiği. Ne zaman ki umursamamaya başladık, o zaman daha iyi yemeye başladı bizimki.

Bir de okulda nasıl yiyor acaba? Oradaki tutumu da önemli.


cavidan_

Boyu 95 cm kilosu 14 kg canım. Aslında bu sene daha rahatım. Zorlamıyorum kesinlikle. Ama bir yandanda yese diyorum. İkilemdeyim anlayacağın.
okulda fena değil. Bazen hiç yemez dediğim şeyleri yiyor.
ama okulda da evde de kesinlikle yemediği şeyler var. Zeytin,meyve gibi..
Çok tşk ederim tavsiyelerin için.Cevaplamak için Üye ol