malesef yemiyorrr

tugbaomer soruyor: 2

oglum  1,5 yaşında ve 6 ayından beri ek olarak hiçbir besin almadı hala süt ve cicibebe içiyor cok yoruldum artık doktorumun tavsiyesi hep ac bırak yer ama olmuyo işte gene yemiyo ne yapacagımı şaşırdım biraz versem bişeyi kusuyor

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Yasemina

Ek besinlere gec mi basladınız, bundan oturu yadırgamıs olabılır mı

azar azar, mesala ne bileyim, her farklı besinden, simdilik yumusak pure kıvamında, 2'ser saatlik aralıklarla azar azar vermeyi deneseniz.

Meyva, corba, az da olsa kahvaltı, bunların hicbirini mi yemiyor, ilk verdiginizden beri mi hic yemedi/yemiyor? Kıyma da mı yemez?

Eger bu durum en azından 5-6 aydır dewam ediyorsa doktorunuzun sanırım daha yapıcı bir cozum yolu geliştirmesi gerekirdi. Maalesef klasik "ac bırak, acıkcınca yer" sozu bizimki gibi istahsız bebeklere uymuyor. Aynı seyi esim yapmak istedi bu haftasonu, az da yese yeme saatlerine sadık kalmamız gerektigine ikna ettim kendisini, sonucta zaten yemeyen cocugun bir de alıstıgı saatlerini de bozarsak tam bir cıkmaza gırecegimizi dusunuyorum.

Bu arada cocugunuzun gelişimi nasıl, boy/kılo olarak?

Sevgiler, kolaylıklar.


b_eslem

benim çocuğum doğduğundan beri böyle 3 buçuk yaşında severek yediği 1şey yok gibi yediği şeylerde kuş kadar yiyo artık bu böyle ben tam 16 saat yemek vermedim o da istemedi suyla karnı doyuyo benimkinin aç kalınca yer diye inanmıyorum belki zamanla ama biraz zor yemek yemeyi sevmiyolar ama yedirdiğiniz yiyecekler doyurucu değilde vitaminli olmasına dikkat edin şeker ve unlu yiyecekleri tercih etmeyinCevaplamak için Üye ol