Memeye düşkünlük

bellroad soruyor: 4

oglum tam 16 aylık. hala emziriyorum. calisan bir anneyim. 2 hafta öncesine kadar haftaici sabah - aksam isten gelince - cok nadir yatmadan - bir kerede gece uyanınca emerdi. 2 haftadır asırı derecede duskunlestı. beni gordugu her an emmek istiyor. eve gelince, yatmadan, arada uyanınca, gece 2-3 saatte bir, sabah. gunduz bakıcı ogleden sorna yemek yediremiyor surekli meme diyormus. Azı ve köpek disleri cikti, cok sukur rahatsızlıgı yok. uyurken yalancı emzikle uyurdu, simdi emzigi kendi kendine bıraktı agzına dair surdurmuyor eline alıp fırlatıp arıyor, illa emecek. tek gogus emziriyorum, yanımda yatırdıgım halde 2-3 saatte bir en az 20dakika emmesi beni asırı yoruyor ve gogsum yeniden yara oldu:( . oneriniz nedir, ne yapabilirim? en az 2 yas emzireyim diyordum ama cok zorlanıyorum gercekten..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


velvele

merhaba benim kızım da 15.5 aylık herşey birebir kelimesi kelimesine  sizin anlattığınız gibi.ben de aşırı uykusuz ve yorgunum.hatta bizde bir de gece uyanıp oynamalar başladı.

Benim düşüncem, önümüz kış hastalıklar başlayacak,anne sütü korur,şuan vücudunun ihtiyacı bu demek ki,yaza doğru azaltıp bir şekilde keserim diyorum.son 5-6 ay daha dayanacağız artık:)


Betul_lalezeynep

Meme düşkünlüğü dönemi. Benim de kızım aynı durumda. Ayaktaysam sorun yok. Oturayım yada uzanayım hemen tırmanıyor üzerime. 


ipekkgulnur

Aynilari bizim icinde gecerli. Ben vermesem aklina gelmeyen kizim surekli meme peşinde. Gece beslenmesini 8. Ayda kesmistik gece kalkip meme diye ağlıyor. Gercekten zor bir dönem. Bende iki yasi görmek istiyorum ama zaman ve sabirlar ne gostercek bakalım.


santaluz

Ahahaha yalnız değilmişim ne mutlu :) geceleri emzirmekten sol yanım tutuldu, uykusuzluk da ayrı dert bide kalkıp tepemde dikiliyo kikirdiyo. Bazen de sokulup öpüp uyandırmaya çalışıyor. İşten eve geldiğimde meme için boynuma atlayıp yatağı gösteriyor direk :) yorucu ama keyifli bazende. Bunalıp kessem mi dediğim çok oluyor ama sonra dayanamıyorum. Hepimize bol sabır diliyorum..Cevaplamak için Üye ol