özel kolejlerin anasınıfına mı?devlet anasınıfınamı? bölge: beylikdüzü,beykent

kofili soruyor: 10

çocuklar büyüyor büyüdükçe işte dertleride büyüyor değil mi...

oğlum aynı kreşe 2 yıldır gidiyor bu eylülde de oraya devam ettirisek 3.senesi olacak, daha evvelki paylaşımlardan biliyorsunuz belki, Beykentteki İlk filize gidiyor, bizim biraz orayı acaba artık düşünmesek mi adı altında özel nedenlerimizde var ve eşim aslında oraya devam etmemesini istiyor,

bizde bayagı bakım-bakıcı konularında şanssız ailelerdeniz, bu hep bebekliğinden itibaren böyle idi, annem ve babam kışları birkaç aylığına bulundukları şehirden yanımıza geliyorlar böylelikle birkaç ayda olsa biraz stresim azalıyor, evde biri var nasılsa kreşten ne zaman gelirse gelsin, onu akşam 5 te alacak birisi var servisten, sabah 7 de uyanmasına gerek yok 9daki servislede gitse olur..gibi şeyler işte mutlu ediyor.

eylül 2010 doğumlu oğlum bu sene inşallah e tabi okuluna karar verebilirsek şayet anasınıfına başlayacak,

işte bu durumda bana deneyimleriniz,duyumlarınız, fikirleriniz gerekli sevgili Anneler

beylikdüzü-adakennte oturuyoruz, bilen bilir civarda çok kreş var ama oraları direk eliyorum hemen hemen hepsi hakkında bilgim var, tekrardan bir eleme usulune giremem.

Gürpınardaki Gökcan Kolejine görüşmeye gittik, evet okul sahiden hoş güzel, anlatılan başarılarda sahiden göz doldruyor, okulun eğitimi öğretmenleri hakkında bir kuşkum yok, zaten arkadaşımızın oğlu vesilesi ile en azından ilkokulunun eğitim konsunda baya kaliteli olduğunu biliyorduk zaten, biraz yemek menüleri zayıf geldi, misal makarna örnek;19 günlük okul gününde 10 gün var makarna, ama birkaç anneye gösterdiğimde menüyü çokta problem yapmadılar.gökcan koleji ok olduğunda sabah servise bindirecek akşam 17.30 da karşılayacak illaki biri gerekecek, en azından eylülden ocak ayına kadar, belki gene nisandan hazirana kadar..ne komşuluğumuz var ne başka birşey kimse böyle bir şey yapmaz, bunun için bir maaş veremem, evimde çalışmayacak bile,illaki birşey verilir lakin ev geçindirmesi için olmaz bu ücret. öyle biri yok , bulabilecekmiyim onuda bilmiyoruz, gökcan koleji olur ise bu durum şart, fiyatları şuan normal, taksitli fiyatı yıllık 6700 tl devlet desteğide yattığında bu -2500 tl daha inecek ve artı +servis parası/ gökcanı burada kapatıyorum umarım ifade edebilmişmdir...en son şunuda belirtmek isterim, gökcan kolejine ilkokulda devam edip etmeyeceği hiç net değil ki aslında karı koca devlet okuluna gitmesinden yanayız, keşke işyerlerimiz bu kadar uzak olmasa, veya anane babanne yakında olsa da onu karşılasa devlet okuluna gitse, komşu akraba arkadaş alabilecek hiç kimse yok .. umarım ifade edebilmişmdir..

 ne düşünüyorsunuz bayanlar?

sırada Devlet anasınıfları var.. çok başlık açılmış olabilir çok tartışılan bir konu, özel anaokullarımı devlet anaokullarımı? daha bunun kararını verebilmiş değilim, evet ilkokulda keşke birşeyleri halledebilsekte devlet okullarına gidebilse, ama anasınıfında devlet azda olsa beni düşündürüyor? sınıflar 25 kişilik ve 1 öğretmen, ve yaşları 5-5 buçuk ..Kavaklı hakkında da İnci Anaokulu hakkında da birazcık birşeyler biliyorum, ama fikirlerinizin hepsine açığım, Devlet kanun çıkardı bu sene anaokullarının hepsi yarım gün biliyorsunuz:( magdur olabileceğimiz kadar olalım istiyorlar işte..  bu iki anaokulunun da klup açılma durumları var akşam 5 e kadar falan dursun diye ama o kluplerde talepe göre açılıyormuş klup ücreti 250 tl sanırım +okul parası 120 tl+200 tl servis

klubleri belki istemeyen çok olur ve açılmaz vede yarım gün gitmek zorunda kalır vs.vs..sorunlar

İnci anaokulunu gezdim yakın zamanda gayet ferah büyük güzel, Kavaklıyı gezmedim ama nedense çok iyi harika diyen baya var, ikisinede giden tanıdğım yok

kavaklı bu arada önce ön kayıt alıyor daha sonra kura yapıyor, İncide böyle bir sistemden bahsetmediler bilemiyorum

bu paragraf için ne dşünüyorsunuz?

gelelim şuanki hali hazırdaki okulumuza

son sene diye aman ne değiştireceksin diyen eminim çok olacak alışmış bildği yer vs.. evet hepsine katılıyorum, okulla ilgili çok şükür büyük sorunlarımız olmadı- söyemiştim birkaç özel neden var sadece.. kendiside sevmiyorum demiyor elbette, her çocuk gibi bazen gitmiycem diye tutturuyor sabahları, yazın zaten gitmeyecek 2 ay tatil yapacak.

buraya devam kararı alırsa eve biri illaki gerekmeyebilir, servis saatletini bana göre ayarlayabilyorlar ama işte üzülüyoruz bu kez sabah 07de kalkıyor, 10 geçe servis, akşam 6 buçukta geliyor, alacak birini ayarlayabilrsem (apartman görevlisi) erken servisle çıkıp 5 te de geldiği oluor, görevli karşılıyor alıyor kendi evine götürüyor. bu senede böyle olur ise mecbur ücret ödemem gerekecek sırf akşamları 1 buçk saat misafir edecek ama olsun gerekli. şimdi sadece haftada 3 gidiyor, ve 2 aydır falan böyle bir düzen vardı öncesinde zaten annem babam bizde idi.

eski okula devammı? gökcan kolejim? devlet okullarından brimi?

bu sene çoğu şeyi düzene sokmam gerekli, kafam çok dağılıyor işimde önemli, eğitim önemli okul önemli onun mutluluğu önemli.. napıcaz bilmiyorum hangisi doğru karar? ney onun için iyi olacak? evet hepimizin kafasında hep aynı sorular bilyorum ama öneri bekliyorum sizlerden inşallah muhitmiz annelerinden daha iyi değişik öneriler alabilirim.

biraz uzun oldu galiba, şimdiden teşekkürler

 

 

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


Sinem_Beren

merhaba,

benım kızım 2 sene 7 cücelere devam ettikten sonra anaokulu için gideceği okul olsun dedik fakat ona da karar veremediğimizden kavaklı anaokulundan da iyi referans ve benim kriterlerime uyduğu için oraya gönderdik. ben cok cok memnun kaldım tavsiye ederim tam gün uygulaması vardı.

bu yıl 1.sınıfa başlayacak kavaklı nın ilkokulu olmadığından bu yıl yeni bir okul arayışına girmiştik gökcan koleji ve final ilkokulu arasında karar kalmıştım. sonuç itibari ile final de karar kıldık ve yazdırdık bir aksilik olmaz Allah kısmet ederse bu sene orada başlıyoruz. 

umarım hepimiz en doğru kararları vermiş oluruz.


denizaydin

Merhaba 

Çalışan anne olmak , diğer aile fertlerinden uzak olmak , yakınında kimseyi bulamamak ; anne ve çocuk için öyle zor ki :( Kolaylıklar diliyorum.
Ben size yardımcı olamayabilirim kızımın yaşı gereği . Aynı soruları sormak için 1 senem daha var .
Ama siz ve diğer anneler bana yardımcı olabilirsiniz belki:)
Ekim 2011 doğumlu kızım için (yeni eğitim öğretim yılında 47 aylık olacak) zorunlu olmamasına rağmen artık bir okul-yuva -kreş vs. düşünüyorum. Barış mah.Megakent bölgesindeyim. Benim sorum şu olacak demişsiniz ki bu civarda ki kreşleri direk eliyorum o kadar çok var ki zaten ben de korktum açıkçası . 
Ben bu arada dün Kavaklı anaokuluna başvurdum 26 haziran da kura var . Bu okul hakkında bilgisi olan var Mı ?
Bir de İnci anaokulu demişsiniz onu da merak ettim aradım o da kavaklı gibi yarım günmüş 2010-2011 doğumluları alıyorlarmış. kura olmadığını kayıt sırasıyla aldıklarını söylediler telefonda . 
 kavaklı ve inci okulları hakkında bilgisi olan, çocuğunu gönderen varsa bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
Tüm anneler ve çocukları için herşeyin en iyisi olması dileğiyle sevgiler :)


kofili

megakentde çiğdem taşlıdan var marka olmuş zaten iyice, ama bize fiyat olark yüksek gelmişti, genede bakın. 30 yıllık falan deneyimi olan bir bayandı sanırım, okulda güzeldi elbette. ama dsiplin kurallar çok bilin mutlaka.

dört mevsim zübeyde hanımda iyidir.

kendini ifade etmede sıkıntı yoksa ki kızlar girişken zaten, elbette devletede verebilirsiniz, neden öyle söyledim, dedimya sınıflar 25 kişilik ve 1 öğretmen, ilgi alaka elbete özeller gibi değil,ama kızım ne istedğini ne istemedğini anlatır kendini ortaya çıkartır derseniz mantıklı tabi. evet kavaklıda çok talep var diye kura var, incinin daha bu yıl 2.senesi olacak.geçen sene hatta tamgündü:( yarım gün evet ama işte klup kuracaklarını söylüyorlar ama kesinde demiyorlar benimde sorunumlarından biri o ya:(


nevinc

Mrb bende adakentte oturuyorum cevaplari takipteyim :) nacizane tavsiyem eski okuluna devam 1 sene icin hic gerek yok kavakli anaokuluna arkadaşim n oglu gidiyor sordugumda arkadasim pek memnun degil surekli kostum etkinligi yapildigini pek bir eğitim verilmedigini soyledi bende arastirmalarim sonucu minik dahilerde karar kıldım bakalım hayırlısı sevgiler :)


denizaydin

Önerileriniz için çok teşekkür ederim . Devlet anaokulu olmazsa dediğiniz özel okulları değerlendireceğim.


Dediğiniz gibi kızımın devlet anaokulunda yapabileceğini düşünüyorum. İnci anaokulu için de 15 haziran da gelin görüşün dediler . Orada da şansımı deneyeceğim. 

Bence siz de kavaklı anaokuluna başvurunuzu yapın 15 haziran a kadar demişlerdi. Olur da klup kurarlar en azından şansınızı denemiş ve kaçırmamış olursunuz. 

iyi şanslar :)

kofili

devlet olucaksa zaten aslında kavaklıdan zyade inciyi tercih ederim.

daha ferah daha büyük, snıflar materyallarda gayet iyiydi., kavaklı için iyi diyende var yok hayır diyende var ..hep değişiyor işte, kostüm mostüm dans vs komik saçma geliyor keşke kendileri yapabilseler hani hiç replik almadan şarkı şiir okusalar ama bu yaşlarda pek zor yapıyorsa zaten özel yeteneği var demek başka okullara gitsin.ama karşılarında bir öğretmen o dans ediyo çocuklar aynılarını yapıor , şu kostüm bu kostüm 2 kıyafet kiralama 80 tl, giyecekleri toplam 5 dakka, yazık yani, daha bu tür etkinliklere çok var ilkokulu var lisesi var, ayrıca mecburi kılmak da kötü birşey, özelde bu şekilde ise devlettede mecburdur ozaman:)  @nevinc


benan_

Cok uzun yazamiyorum su an, yillardir beylikduzu bolgesindeki hemen hemen tum okullari yakindan inceledim ve son olarak bu yil anasinifini okudugumuz Tema The School u sizlere ictenlikle tavsiye ediyorum, her acidan farkli oldugunu dusunuyorum , zaten gorup gezince siz de fark edersiniz, cok sukur bu sene ilkokul birinci sinifla ilkogretim kismi da aciliyor, hatta ogretmenimiz ise basladi ve kizim su an haftada bir ilkokul ogretmeniyle beraber oluyor, eger ozel okul dusunuyorsaniz burayi gormenizi tavsiye ediyorum


kofili

tema gercekten guzel ve farkli bir okul gezdik gorduk.arkadasimin ogluda birkac aydir devam ediyor ilk filizdrn alip oraya verdiler.okul farkli yontemi sistemi hicbir okula benzemiyor onumuzdeki 6 yil falanfa beykent civarinda oturacaginiz %100 ise dusunulebilir.cunku.o.cocuk.o.okulda.basladigi egitim hayatina liseye kadar orada devam.etmesi gerek diye dusunuyorum baska bir okul yakinindam gecemez ve cocul asla.alisamaz.tabi bu benm dusuncelerim

Ayrica sadece anaokilu icin aylik 1300 tl tabi bizi asacak bir rakammomi

Devlet ana sınıflarını düşünün bence


ozdenin_oykusu

 ilkokulda devlet okulu düşündüğünüzü söylemişsiniz.(yanlış anlamadım umarım).dolayısıyla kolej anaokuluna gitmesi bana bu konuda çok da elzem değil gibi geldi.sanki mevcut okulunda devam edip sonraki yıl ilkokula (devlet) gitmesi düzeninizi çok etkimeyecek gibi geliyor

en güzel kararı verip gönlünüze sinmesi dileğiyle.....Cevaplamak için Üye ol