2.5 aylık bebeğim zor kaka yapıyor

isilengin soruyor: 4

merhabalar...bebeğim 2. ay sonuna kadar günde 10 kez kaka yapardı;fakat 2 ay bittikten sonra 2 günde bir yapar oldu.tabi o birini yaparken de çok acı çekiyor.kakası yeşilimsi ve sıvı şeklinde.bu arada tabi uyku düzeni de bozuldu.hep kucakta uyumak istiyor.yere yatırdığımız gibi uyanıp ağlıyor.hiçbir iş yapamıyorum.sürekli kucağımda..doktora gitmeli miyim..havalar çok soğuk dışarı çıkartmaya da korkuyorum..yaşadıklarım normal bir süreç mi lütfen yardım???*

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sevcanvet

kesinlikle değil!! yeşil kaka ve sıvı olması barsak florasının bozulduğunu gösteriyor bizde aynı sorunu yeni yaşadık, kakasını tahlile gönderdim bende kıyamadım dışarı çıkarmaya şimdi ilaçlarımızı kullanıyoruz ve çok şükür iki gündür bebeğim geceleri uyanmıyor, annesi ihmal etme çok acı çekiyordur geçmiş olsun..


isilengin

çok teşekkür ederim...yarın hemen götürüyorum doktora..


sevcanvet

rica ederim, yalnız benim doktorum kaka tahlili istedi bebeği götürmedik, malum havalar soğuk, ilaçların yanında diyette verdi bize, ishal yapıcı yağlı gıdalar ve klasik gaz yapıcı gıdaları (süt, baklagiller, baharatlar, acı vb.) yasakladı bana..


ema

yeşil kaka normal değil büyük bir ihtimalle ondan uyumuyor.Cevaplamak için Üye ol