8 aylık oglum icin hangi kitapları onerirsiniz?

banuefe soruyor: 7

Oglum 8 ayi bitirdi. Saklambacli kitaplari seviyor. Pisi Kedi serisini bulamiyorum. Yakin zamanda bu serinin kitaplarini bir yerde goren var mi? Ya da baska hangi kitaplari onerirsiniz?
Tesekkurler

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ediluj

Bizim oğlumuzda sekizinci ayını dolduracak İLk kitabım serisinin ilksözcükler ve hayvanlar kitabına bayılıyor..Başka Önerileri bende merak ediyorum..


burcu_mehmetefe

Orada ne var Miffy? Yazar: Dick Bruna, Remzi Kitap evi.  Saklambaç tarzı bir kitap.

Bir de 9. aydan itibaren Adım adım dergisine üye olmuştum. İlk aylarda sanki ilgi göstermiyor gibiydi dergilere ama şimdi çok seviyor ve aslında onlardan çok şey öğrenmiş şimdi fark ediyorum.
Harika eğitici bir dergi. Hem anne çocuk için güzel ve kaliteli zaman geçirmeyi sağlıyor hem de çocuğa çok şey öğretiyor. Şiddetle tavsiye ederim.


_serap_

pisi kedi serisini ben de bulamıyorum.bu soruyu soralı epey olmuş ama siz bulabildiniz mi?


banuefe

Merhaba,

O donemde bayagi takilmistim o konuya nefense:)) dusunun ki birkac versiyonunu burda bulamayinca amazon'dan ismarlatacak kadar ileri gittim:)) is bankasi yayinlariyla gorustum, yeni baskisi yok demislerdi, dukkanlarina sordurdum, oralarda da yoktu. Ancak kitap fuari yorumlarini okurken gordum, is bankasi yayinlari standini doldurmus diye yaziyorlardi pisi kediyle. Anlamadim nasil oluyor. 3 hafta kadar once kanyon remzi'de ingilizce bir tane gordum, ama hevesiim gecti artik:))


CokBilmis

Bu aylarda önemli olna kitabın içeriği değil. Nasıl olsa yazı nedir, hikaye nedir bilmiyor.

Bu aylarda dokunma duyusunu geliştirecek kitaplar tavsiye ederim. Bebeğiniz neye ilgi gösteriyorsa o kitaplardan alın.

Mesela benim kız hayvan hastasıydı. Migros'tan bir kitap almıştık. Her sayfada ayrı bir hayvan ve bir bölümü de hayvanın kürkü. Tavşan kürkü, koyun yünü filan. Aman ne oyalamıştı o kitap kızımı :)

Şu kitap da acayip oyalamıştı mesela, cüssesinin 3 katı olmasına rağmen:Bir de aklıma geldi. Ben kızıma hiç kitap okumadım. Hep hikaye anlattım. Sonra uzun bir süre kitap okuma tonlamasını reddetti. 28. ayında yeni yeni kabulleniyor kitap okunmasını. Ama hala masallar favorisi, kitabı bile resimlerine bakarak masal gibi anlatmamızı istiyor. Ama en başından kitap cümlelerini okuyan annelerin çocuklarında böyle bir tepki olmamış hiç. Gerçi şikayetçi değilim, hayal dünyası gelişiyor, artık kendisi resimlere bakarak her seferinde değişik masallar anlatıyor bize. Ama böyle de bir tesiri oldu işte bize :)


CokBilmis

Dokunma kitapları şöyle:

 

Bir de fazla uyaranlı oyuncaklardan hoşlanmıyorum hiç ama şu kitaplar da kızımın çok çok ilgisini çekmişti. Hatta hala oynuyor bunlarla:

Kızım şarkı söylemeyi çok seviyor. Bu kitaplardaki şarkıları da ezberledi zaman içinde. Şarkı söylemeye ve dinlemeye ilgisi varsa bebeğinizin, bunlar da çok oyalayıcı ve öğretici oluyor.


_serap_

çok teşekkür ederim ilginize ve bilginize.
pisi kedi serisinden 1 tanesi var ben de.dokun hisset kitaplarından biri o da.oğlum 4 aylık ama acayip oyalıyo onu bu kitap.hatta çıngıraklardan bile çok.o yüzden edinesim geldi hepsini.ama bulamadım.bulamayınca da daha bi değerli oldu gözümde.öyle olur ya.ama iş bank yayınlarını da anlamıyorum. o kadar almak isteyen varken neden yayını durdurmuş anlamadım.ben de inatçıyımdır ama banuefe kadar değil.ya da onun yazısını okuyunca bulamıycağımı anladım.
sonuç:başka dokun hisset kitabı bulayım bari...Cevaplamak için Üye ol