1,5 yaşındaki bebeğin beslenme düzeni nasıl olmalı??

_yasemen_ soruyor: 5

1,5 yaşındaki bebeğinizin beslenme düzeni nasıldır merak ediyorum.??bu dönemdeki çocukların beslenme düzeni nasıl olmalıdır?bu soruyu belki eksiğim vardır bilmediğim şeyler vardır diye soruyorum

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozlemdevrim

Öncelikle oğlum Barış iştahsız ve yemesi oldukça sorunlu bir çocuk..Blender ve  baby tv her öğün olmasa da hemen her gün başvurduğumuz yöntemler malesef.. Bu ön bilgilerden sonra :)) bizimkisi şöyle: 

Sabah 7:30-8 gibi kalkar.
Sabah 9 da kahvaltı. Kahvaltıda yufka ekmek nadiren normal ekmek, pınar beyaz, tereyağı ve haşlanmış yumurtanı beyazından yer.Miktarları değişir. Bazen pınar beyazın 1 kutusunu 4 de 1 ni bile yediği olur. Bazen bir kaşık.
Sabah 10 gibi 1 bardak süt içer.Bazen 1.5 bardak.
Saat 11:30-12 arası meyve püresi (pekmezli ve ballı). Bazen içine yumurta sarısı da koyuyorum. Bir gün elma ve mandalina, bir gün armut, bir gün muz..
Öğle 12 de uykuya yatar. 13:30 gibi kalkar.
Saat 3 de öğlen yemeği. Genelde püre Ya da çorba..Ve mutlaka yoğurt..180 cc kadar..Arzumla mayalıyorum..Bazen makarna yer..Püre vermezsen genelde yemez..Yutamadığından değil, yemediğinden ama nedense püre olunca yutuyor :((
Akşam 19:30 gibi akşam yemeği..Evde  ne varsa, bizimle, yediği kadar..Ve yoğurt..
Doğrusu bu mudur bilmiyorum ama bizimkisi bu :))


barbunya

sabah 8:30 gibi 180cc süt içer..10;30 gibi  kahvaltı ..kahvaltıda haşlanmış yumurta yemediğinden dönüşümlü olarak bir gün omlet bir gün yumurtalı ekmek,,yanında 4-5 yeşil zeytin,,kaşar peynir ve tahin pekmez veya yine  dönüşümlü tereyağ bal,portakal suyu yada meyve çayı ile.....kahvaltı haricinde öğlen uykusundan sonra ki bu genelde 2 buçuk 3 gibi oluyor,birde akşam 19-19:30gibi olmak üzere 2 öğün daha yiyor..bu öğünlerde bi sıralamam yok ama yaptığım şeyleer çorbalar,makarna ,köfte,pilav,balık ,tavuk,sebze köftesi vs..aralarda yoğurt,bisküvi,meyve ..akşam yatmadan da 200cc süt ..

 


sunny

merhaba, ben emziriyorum dolayısı ile yazılanlar dikkatimi çekti, sadece 50 cc sabah süt içiyor. Gün içinde 2-3 kez, gece de 2 kez emiyor. Acaba aldığı kalsiyum miktarı yetersiz gelebilir mi nasıl ölçümleyebilirim sizce ?

Bir de yatmadan mutlaka bol yogurtlu yayla çorbası içer.


ozlemdevrim

Bizim doktorumuz günde 400 cc süt ve süt ürünü alması gerek diyor..Emziriyorsanız günde 4-5 kez alıyordur ihtiyacını..derinelmas

.......................Cevaplamak için Üye ol