grip ve kızamık

zuzummm soruyor: 2

arkadaslar esimin bir arkadası burdaki tıp.fakültesi hastanesinin başhekim yardımcısıyla konusmus.ve domuz gribinin virüsünün mutasyona uğradığını ve bu kış 3 kişinin öldüğünü ama henüz türkiye genelinde bu sekilde acıklama yapılmaması istendiğini söylemiş !!!!!
aynı sekilde kızamık mikrobu da siddetlenmiş ve hastalık aşılı cocuklarda bile ağır geciyormuş (canlı örneği eşimin okulundaki bayan hocalardan birini oğlu,durumu anlatmış bu olay üzerine)

başhekim yard. demiş ki hastaneler cocuğunuzu acil bir durum olmadıkça götürmeyin.mikrop bulasabilir.biz de yarın cildiyeye gidecektik iptal ettik :( insallah kimsenin coluk cocuğuna bişey olmaz, 3 sene önce domuz gribi vakasından cok insanımız öldü...

haa bu arada başhekim yardımcısı dr. demiş ki ane-babalar mutlaka aşı olsun...

ne diyorsunuz olmalı mıyım? olmalı mıyız :(

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


derya08

Kızamık bu aralar duyar olduk,nasıl hortladı bu hastalık acaba.Aslında özellikle hamile ve çocukların demekki alışveriş merkezlerine bile gitmemesi lazım.Hamilelerde düşük ve erken doğum riskine sebep oluyormuş,başka nelere sebep oluyor acaba.ALLAH korusun..


zuzummm

evet ya avm.lerde cok riskli alanlar.herkes her yeri elliyor,hastası sağlamı aynı havyı soluyor kapalı mekanlarda :( ben her fırsatta odasını havalandırıyorum ama başka etkenlere bazen engel olunamıyor :( bugün misafir vardı. bir tanesi gripliydi ve bebeği öptü bikaç kere :( dur öpme de diyemedim :(Cevaplamak için Üye ol