Organik ürünler...

goguzo soruyor: 6

Organik ürün furyası aldı başını gidiyor gibi gözüküyor ancak büyüdükçe organik ürün giymeyip yemeyecek bir çocuk için anne neden bu konuyu bu kadar önemsiyor. Yada gerçekten önemsiyor mu?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kuzey_mania

Bu soru benimde, kendime sorduğum bir soru  bir pazarlama stratejisi ,yeni bir american satma tekniği mi bilemiyorum...Ama bu konu benim yumşak  karnım...Gidiyorum ve bebegim için organik ürünler alıyorum kıyafet kadar abartmasamda..Ne kadar geç tanışırsa ,GDO ile paket gıda vs. ile daha iyi olur diye düşünüyorum..Bugulog da bunlarla ilgili yayınlanmış alıntı yazılarım var...Organik gıda aslına bakarsanız bir kandırmacada olabilir :(


goguzo

Organik gıda'yı bir derece anlayabiliyorum. Hepimiz organik seylerle buyuduk. Bu kadar katkı maddesi yoktu eskiden. Süt dediğin şey 2 günde bozulurdu... şimdi dolapta 3 ay dursa birsey olmuyor. Ama organik kıyafet bana da biraz abartı geliyor doğrusu.


tubayildiz

Biz organik gida seciyoruz AMA kiyafet konusunda organic giymesi uzun sure surdurulebilir olmadigi icin hic almadim. Bu organic konusu biraz abartiliyor diye dusunuyorum, organic havlu organic carsaf organic oyuncak bile var. AMA gidalarda kendimiz de yedigimizde eski cocuklugumuzdaki tatlari aldigimiz icin inaniyorum. Gercekten bunca zaman pamuk gibi domates yemisiz gercek tadini unutmusuz mesela. Kizim sayesinde biz de lezzetli ve saglikli beslenir olduk.


lina

organik gıdayla besleniyoruz kızım sayesinde bizde..özellikle ilk 1 yıl önemli diye düşünüyorum bizim kontrolümüzde yedikleri daha sonra istesekte engel olamıyoruz bazı şeylere....ama organik giyecek almayı hiç düşünmedim doğrusu bütün ömür boyunca karşılayamama nedeniyle birazda abartmamak lazım..ayrıca şampuan krem gibi ürünlerinide organik almaya çalışıyorum çünkü bunlarda direkt cilt tarafından emiliyor.


scandinav

bence organik konusu oldukça önemli. Çünkü gelişen sanayi ve teknoloji ile vücutlarımız geniş bir kimyasal etkisine maruz kalıyor. Bunu da aşabilmek için organik hiç olmazsa ekolojik sürdürüülebilir ürünlere geçilmeli.


shang

konu çok önce açılmış ama bildiğim bişey var eklemeden edemeyeceğim.damak hafızası diye kavram var. bebeklikte ve çocuklukta yediğimiz aldığımız tatlar hafızamızda depolanıyor. örneğin organik olmayan süt ve süt ürünlerinden organiğe geçen insanlar organik ürünlerin fazla koktuğu için tiksindirici bulmuşlar. aynısı bütün gıda maddeleri için geçerli .. örneğin organik sebze ve meyvelerin tatları daha belirgindir. daha lezzetli gelmesinin sebebi budur. organik olmayan bütün gıda ürünlerinin ( süt ve süt ürünleri , sebze ve meyve ) tatları ise nötrdür. ağız tadı nötr e alışmış biri damak hafızasından ötürü seçimlerini sürekli nötr den yana kullanır. tersi de aynı şekilde. .. özetlersek ; bugün çocuğumuza yedirdiğimiz tatlar ve sağlıklı seçimlerde ne kadar kararlı davranırsak ilerde yetişkin olduklarında seçimlerini damak hafızasından ötürü sağlıklı ve organik olanlardan yana kullanacaktır. 


sağlıklı yıllar dilerim. Cevaplamak için Üye ol