ev ayakkabısı ??

opposition soruyor: 10

2 yaşındaki çocuğa evde ne giydirilir ? panduf denen şeyleri sevmedim, tabanları ağır geliyor sanırım, sürüklüyor ayaklarını çocuklar. Normal spor ayakkabı mı alsam? Bizim evde çorapla geziyorlar da misafirliğe gidersek malum herkesin evi sıcak olmayabiliyor. Siz ne giydiriyorsunuz ev için?

 

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


zeyfe

dilhan ben geçen kış altı deri üstü çorap olanlardan giydirdim çarık çorap diye geçiyor şunlardan http://www.e-bebekurunleri.com/Bebek-Carik-Corap-New-Model,PR-2013.html. Onlarla çok rahat ettiler, panduflar rahat olmuyor bütün gün evde ama misafirlikte diyorsan bir iki saat giyilebilir. Bu kış da aldım çarık çorap ama çıkarabiliyorlar artık kendileri. O yüzden bobux aldım o da yumuşacık deri, çıkaramıyorlar iyi oluyor, çok rahat.
http://www.bobuxturkey.com/products/Bobux-Yumu%C5%9Fak-Tabanl%C4%B1-%252d-Kobalt-U%C3%A7ak.html
Bu verdiğim linkte fiyatlar çok yüksek. Ben Markafonide kampanyadan aldım daha uygun fiyata.
Bizim ev çok sıcak oluyor ama alt katta kimse olmadığı için yerler soğuk. O yüzden hep giydiriyorum ben çorabın üstüne bunları.


peyibal

http://www.decathlon.co.uk/kid-gym-light-shoes-id_8185822.html

Bu ayakkabıyı beğenmiştim ama oğlumun ayağına göre bulamamıştık, Decathlon Mağazalarında var.


zeyfe

peyibal o ayakkabıları görmüştüm benim de çok hoşuma gitti ama ne kadar hafif de olsa evin içinde bütün gün sıkılırlar gibi geldi bana. Kreşe başlayınca bunlardan almayı düşünüyorum, okulda rahat olur bu tarz ayakkabılar.


CokBilmis

Kızım evde çoraptan başka bir şey giymeyi kabul etmiyor. Ben de fazla sorun etmiyorum. Ama alsaydım kesinlikle medikal yün post olanlardan alırdım.

Medikal yün postları araba yolculuklarında kullanıyorum: Yazın kesinlikle terletmiyor, kışın da soğuk tutuyor. Yün postlar doğal olarak termal olan tek malzemeymiş.

Ben kendi aldıklarımı şu mağazadan almıştım, ama başka yerlerde de satılıyordur muhakkak:
http://www.medisababy.com/urunlerimiz/medikal-bebek-pati-i

Burada da katalogları var:
http://www.erdoganderi.com.tr/katalog/medisatr/

Pusete taktığım posttan çok memnun kaldım. İkinci bebeğimde kesinlikle bebek ürünlerini de almayı düşünüyorum.


oglumicin

crocs ya da dawgsın içi yünlü terliklerini kullanıyoruz biz.. çok memnunuz.. hem hafif hem de pratik..opposition

cevaplar için teşekkürler öncelikle :)

çetik çorap deneyimim başarısız hemen çıkartıyorlar :)

zeyfe dediğin ayakkabı çok hoş görünüyor da o fiyat ne yahu :) neyse markafonilerin sıkı takipçisiyim ben yakalarım belki bir ara

decathlon mağazası var mı bursada acaba ya da satan biryer?

çokbilmiş dediğin patiklere bayıldım da sitelerinde bebek ürün bulunamadı diyor, satış noktalarının bilgisi de yakında diyor, bekleyelim bakalım :)

crocs terlikleri ben de düşündüm de benimkiler çok kolay çıkartıyor ya ayağından zor çıkan birşey olması lazım


zeyfe

dilhan evet fiyatlar çok yüksek, ben 49tlya aldım indirimli. O bile çok aslında ev için ama mecbur kaldım çünkü ne giydirsem çıkartıyorlar özellikle de kızım. Bizim yerler de soğuk. Bunları çıkartamadılar çok iyi oldu. Çok sıkılırlarsa çıkart diyorlar, o zaman biraz çorapla gezdirip sonra tekrar giydiriyorum.

decathlon bursada yok bildiğim kadarıyla. İstanbul'a gittiğim zaman bakacağım o ayakkabılara.  Kreş için iyi olabilir bir yakından göreyim de.


zeyfe

twigy deyince şunlardan aldım hiç rahat olmadı. Altı kaydırmıyor ama içinde kayıyor ayakları, içi de tüylü çünkü. Ertesi gün aldığım yere geri verdim.opposition

biz evde hiç ihtiyaç duymuyoruz da başka bir eve gittiğimizde (ev gezmelerine yeni yeni başladık, gerçi hala hazır değiller bence gittiğimiz evler kasırgadan çıkmış gibi oluyor :)) ihtiyaç olduğunu hissettim. Kreşte spor ayakkabı giydiriyorum.


silky

ben de evde sadece corap giydiriyorum ama daha serin olan baska evlere gittigimizde giydirmek icin mothercare den uzeri corap alti deri olan coraplardan aldım, rahat ediyor ki hic itiraz etmiyor.Cevaplamak için Üye ol