Pişik

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


Kozzy

ıslak mendılden kaynaklanıyor olabılır mı ? ıslak mendıl olarak ne kullanıyorsunuz ? ben unıbaby, prıma sensıtıve ve jonhsons baby kullandım donusumlu olarak, hıc bırısı pısık yapmadı.

ufak bır kızarıklık olusmaya basladı bır ara, mustele stelactıve surdum hemen gecırdı.

desıtın de cok ıyıdır ama, tamamen duzelınceye kadar onu kullanın bence. ben de onun mavısını kullanıyorum, sebamed ıle donusumlu olarak.

bır de hangı bezı tercıh edıyorsunuz ?


ipegim

ıslak mendilden kaynaklanıyordur büyük ihtimalle mümkünse hiç kullanmayın ama illa kullanacaksanız unıbabyde pek sorun olmuyor.


DoRuK_DiLeK

ıslak mendilden veya bezden kaynaklanailiyor. öncelikle ıslak mendilinizi deneyin. unibaby nin yenidoğan pamuk/su mendilleri var. çok iyidir. ilk 4 ay bunu kullandım. sonrasında da yine unibaby kullandım normal mendillerini. pişik kremi olarak mustelanın vitamin barier süperdir. doğduğundan beri hep bunu kullandım hiç pişik sorunu yaşamadım. ama eltimin 2 aylık bebeğinin pişikten poposu yara olmuştu ona denettim çok iyi geldiğini söyledi.


tubavekizlari

ben hiç bir kremle geçiremediğim pişik sorununu sızma zeytin yağı ile çözdüm. eğer bulabiliyorsanız market ürünü değilde gerçek sızma zeytin yağı sürebilirsiniz. bebkelerde ıslak mendil kullanmamak gerekiyor diye biliyorum. ıslak mendil yerine suyla ıslatılmış pamuk ve çok az zeytin yağı ile pişik sorununu çözmek daha kolay oluyor.


ipegim

Ben Mustela Vitamin Barrier Cream kullanıyorum.nnunnis

hametan krem de iyi geliyor deneyin isterseniz.


mnese

Bize de hametan iyi geliyor ama uzun süreli pişik sorunu yaşamadık açıkcası birde asitli şeyler yiyorsanız oda pişiğe sebep olur


AKif_eMRE

herşeyi denedim.dalin ıslak mendille sildikten sonra kurulayıp pişikse eğer bepanthen merhem pişigi yoksa ama olabilirse nivea baby pişik kremi (mavi renkte )kullan garanti veriorum pişiği unutacaksın bnm gbi:)aslidenizcan

Sadece yıkayın ve sürekli desitin kullanın ben desitinin üstüne bi de pudra kullanıyordum iyice kuru olsun diye. iyileştiğinde de desitine devam edin ben bi kaç kez bıraktım yine oldu. unibaby vew prima kullsnıyordum sürekli de altını değiştiriyordum ama çok sık ve az kaka yapıyordu poposundan kaka eksik olmuyordu. yukarıda dediklerimi yaptım geçti sonunda.


hilal_mehmet

dr danışsanız daha iyi olur geçmeyen bir pişikse...Cevaplamak için Üye ol