3 aylık bebeğim agulamıyor, bebeğim beni tanımıyor

keyjan soruyor: 6

Günaydın herkese. Ben hamileyken bebeğim doğuma dönmedi. Mecburen sezeryan olmak zorunda kaldım. Doğduğunda kafası küçüktü ben bile fark edebildim. 31,5 cm ölçmüşlerdi. 1 hafta sonra ölçtüklerinde 34 cm çıktı. İlk ölçüm mü yanlıştı yoksa ne oldu bilemiyorum. Şu an 3 ay 20 günlük. 

Bebeğimin fiziksel aktiviteleri oldukça iyi. Başını kaldırıyor ve tutuyor, elinden tutunca kalkıyor, bacaklarına yük vermeye çalışıyo (tabi ki biz izin vermiyoruz) ve yürüme hareketi yapıyor. Göz takibi var, ama seslenince bakmıyor. Bence bu normal henüz erken. Problem şu: gülümsüyor ama sesli değil. Ve hiç agu yapmıyor. İşitme testini doğduğunda yaptırmıştık, problem yoktu. Duymuyor desem, meme emerken ben konuşunca hemen kafasını kaldırır bana bakar. Bir de beni tanımıyor gibi hissediyorum. Biraz ayrı kalınca geldiğimde heyecanlanmıyor. Benimle aynı durumda olan var mı? Bebekleriniz şu an ne durumda acaba? (Bir de bebeğimin kafasının arkasında da bıngıldak var hala?? ) 

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ayazlali

Ama daha çok küçük. Daha yeni doğan sayılır hatta. İlk oğlum çok ciddiydi, onu güldürmek hiç kolay değildi bebekken, hala da şebelek kardeşine göre ciddi kalır, ama normal, konuşkan, sosyal, eğlenmeyi, gülmeyi, koşturmayi seven bir çocuk, şimdi beş yaşında. Sesli gülmek bence çok büyük bir beklenti 3 ay için. 2.5 yaşındaki oğlumun bıngıldagi için ya 18 ya da 24 ay kontrolünde kapandı dediler, bana da geç gibi geldi ama gayet normal dediler. Güle güle büyütün bebeğinizi.


mrslikbr

Oglum oyle agulamadi o aylarda sesli gulmezdi suan gayet normal bir cocuk


ssebnemm

Arkadaşlara ek olarak söyleyeyim benim oğlum doğduğunda da kafası 31 cm di. Şu an gayet sağlıklı normal bir cocuk hatta koca kafalı bir şey oldu sıpa 😂


akasya2213

Çok tatlıdır eminim şu an:) Bol bol sevin tadını çıkartın:) Arkadaşların da dediği gibi bence de henüz bu beklentiler için küçük bebeğiniz. Hafızamı biraz zorladım sesli gülme 6 ay civarı diye hatırladım. Sizi tanıyıp heyecanlanması sanırım biraz daha geç oluyordu hatırladığım kadarı ile.

Sağlıkla büyütün.


keyjan

Arkadaşlar günaydın. Cevaplarınız için çok teşekkürler :) 


serapkeremtugce

Herkeze selam . Benim bebegimde sürekli gülmez ve agu  demez . Onunla konuşmaya onun gibi  acayip ses cikartinca  tepki veriyo bide öpücük atiyorum  gülüyorum oda guluyo 😂Cevaplamak için Üye ol