kahvaltıda bulamaçtan nasıl kurtulunur ?

opposition soruyor: 7

2 yaşına geldiler,hala adam gibi kahvaltı yok! illa ki ekmeği ufalayıp süt ile ıslatırsam (peynir, yumurta sarısı vs de dahil tabi) yedirebiliyorum, minik lokmalar anında iade ediliyor tükürmek suretiyle napsam :((

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


opposition

yok benimkilerin hep nazı bana ama onlarla başedebilen tek ben varım ayrıca da ! biraz önce yine yardımcımız uyutmaya teşebbüs etti ama daha beter kudurup yatakta zıplıyorlardı, ben gittim 10 dk sonra zzzz :)

bu daha da yorucu aslında, o yüzden kreş düşündüm zaten, herşeylerine yetemiycem bu kış, yardımcı ev işi yapıyor, biz salonda tıkılı kalıyoruz, ayrıca birşey de veremiyorum ki eğitici olarak, farkındayım bunun.


karanfilim

Bu konuda yanlız olduğumu düşünürken,aynı dertten muzdrip meğer ne çok anne varmış .Doğrusu yanlız olmadığıma çok sevindim.İpek de 2 yaşında ve kahvaltımız yumurta,süt,bebe büsküvisi,ceviz,beyaz peynir ,kaşar peyniri,tereyağ,ekmek bulamacı.Pütürlü gıdalarda sorunumuz yok ama kahvaltıyı lokmalarla verince ya birkaç lokma yeyip kaçıyor,yada nadiren yemiyor.Durumu benden ziyade çevremdekiler sorun ediyor.Kocaman çocuk bu iğrenç şeyi mi yiyor denmesi canımı sıkıyor.Nasıl yediğinden ziyade ,ne yediği önemli deyip susturuyorum ama merak ediyorum ne zaman normal kahvaltıya geçeceğiz?Bu arada ben de uzun zaman bulamaç yiyenlerdenim :)Sanırım ırsi bir durum :))))


CokBilmis

İşte sadece püre yediği halde kreşe başlayınca her şey yemeye başlayan bir bebeğin annesinin yazıkları: http://gulkk.blogspot.com/2011/08/kres-sorunsali.html


opposition

ay hemde bu bebek daha erken başlamış, yaşasın ! umarım bizim de böyle olur.

karanfilim sakın milletin dediğine bakma sen, sen rahatsız oluyorsan değiştir sadece birşeyleri, benim nasıl yediğim konusunu da sorayım bakayım anneme, (haşlanmış yumurtayı hala yiyemem yalnız, bu doğru)


CokBilmis

Ayrıca aklıma geldi: Bizden başka "normal kahvaltı" yiyen yok ki dünyada. İtalyanlar sabah kahvaltısında çoğunlukla tatlı besinler tüketiyorlar. Bir arkadaşım peşmelba yiyordu kahvaltıda mesela. Amerikalılar filan da cornflakes'tir, yulaf ezmesidir, öyle şeyler yiyorlar. Ruslar hakeza "kaşa" diye sütlü karabuğday haşlaması yerler.
Yani aslında dünyanın geri kalanı sabah kahvaltısında bulamaç türü sıvı yoğunluklu gıda tüketiyor. Bir biz peynir, zeytin yiyeceğiz diye ısrarlıyız.
"Normal kahvaltı" kime göre normal acaba?


opposition

benimkiler şu akıtma denilen sütlü yumurtalı karışımı seçtiler sanırım şimdilik kahvaltı olarak, bir de nutellalı minik lokmalar :)


peyibal

akıtma (krep) bebeklerin-çocukların çoğunun çok sevdiği bir seçenektir, beğenmelerine sevindim:))  oğlum hala bayılarak yer ve tam bir kurtarıcı kahvaltıdır.

normal kahvaltı diye bir tanımı ben de kabul etmiyorum,herkesin zevki farklı.
zaten zeytin yağ ve tuz deposu, reçel deseniz şeker deposu, labnelerin içinde birsürü katkı maddesi var.normal denilen kahvaltı bence de çok normal değil.
Cevaplamak için Üye ol