Havale nasıl anlaşılır?

Daphnes_Mum soruyor: 5

Kızım dün 1,5 yaş aşılarını oldu ve dün gece ateşimiz 37-38 arasında gidip geldi. Bu sabah kahvaltıdan kalktıktan sonra kucağıma aldığımda farkettim ki çişi bezinden taşmış ve poposu tamamen ıslak. Evin ısısı ılık, sabah kaloriferler yandı ama çoktan söndü. Kucağıma aldığımda titriyordu sonra tabi hemen altını değiştirmeye kalktım ama titremeye devam etti ta ki üstünü giydirene kadar. Gözlerinde kayma falan olmadı. Ve 2-3 dk sonra ateşini ölçtüğümde 37.9'du.
Doktora sordum ama yeterince tatmin edici cevaplar alamadığım için size sormaya karar verdim. Teşekkürler cevaplarınız için.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


hulya_Oyku

Geçmiş olsun.....Anlattıklarından sanki ateşide olduğu için üşümekten dolayı titremesi olduğunu düşündüm ben ama bu acabalarla kalmaması gereken bir konu bence...İstersen götür dr a yada başka bir dr a danış diyeceğim....
Kuzuuu kıyamam çok mu titredin....Anne ısıtsın seniii:)


dilara

geçmiş olsun.
titremeyle birlikte ateşi biraz daha yükselebilir. takip etmekte fayda var.
ama tarif ettiğiniz tablo nöbet değil bence.


jildando

Bence havale gecirmemiş, bazen cok yuksek ates, 39- 40 gibi titreme yapar, kızım en son hastalandığında, atesi 37-38 iken birden cok usumeye ve titremeye baslıyordu, elleri ayaklarıda buz kesiyordu, o zaman atesi de hızla yukselmeye baslıyordu, yani ani ates yukselmesinden once de olabiliyor. Havale gecirdiklerinde, kısa süreli bilincleri kapanıyor, cenesi kilitleniyor, vucudu kasılıyor , biraz daha farklı bir durum yani.
Belki gercekten uzun sure ıslak kaldığı için içi üşüdü. Tekrar olursa bence atesini sık sık olcun, belki birden artış gosteriyordur.
Benim kızımda bu durumu yaşadıgında sonucta bronşiolit olmuştu, cok da garip bir hastalık falan degildi yani.
 


Taita

her havale aynı değilmiş google dan araştırabilirsiniz ama bence sizinkisi havale değil.
havalede çocuğun gözleri dönebilir
ağzı köpürebilir
kendini kasabilir
morarabilir

bunlar bizim yaşadıklarımız sadece.
daha ayrıntılı da bilgi vermek isterdim ancak şu an bile çok kötü oldum.
geçmiş olsun


Daphnes_Mum

Çok teşekkürler arkadaşlar cvplarınız için, kızım biraz daha iyi. Muhtemelen aşı yüzünden oldu bu durum çünkü başka hiçbir rahatsızlığı yok. SevgilerimleCevaplamak için Üye ol