Tuvalet eğitimindeki aksaklıklar

merv1986 soruyor: 2

merhabalar;


oğlum tam 25 aylık. yaklaşık 1 buçuk aydır tuvalet eğitimindeyiz ve tam olarak 2 haftadır hem çiş i hem de kakayı söylemeye başladık.
gece ve öğlen eğitimlerimiz hala sürüyor. bez bağlayarak deneme yapıyorum ben bakalım bu olmazsa gece kaldırma taktiğini uygulayacağız. 
ammmavelakin bugün beni yaptıklarıyla şaşkına ve bozguna uğrattı.
Balkonda oynarken dalmış, altına kaçırmış  ve hala oynamya devam ediyordu gördüğümde.tamam bu olabilir. aldım temizledim giydirirken kaçtı sonra çiş yapacağım dedi ayakta pipisini tutarak daha doğrusu sıkarak ( hiç böle birşey göstermedim ama kayınvalidem ve 1 kaç yaş büyük kuzeni ayakta çiş yaptırmışar geçenlerde ) evde koltuk halı ne varsa onun üzerine yaptı. hemde arka arkaya. sinir yaptım yani  ama sonra aldım karşıma konuştum falan. tamam dedim ayakta yapmak istiyorsan bak tuvalet, yada lazımlık vs gösterdim. buraya yapman gerekiyor dedim.bana söyle ben sana yardımcı olacağım dedim. ya ağlayacaktım resmen. yani dedim psikoljisi mi bozuldu,birşeye mi üzüldü? birkaçgündür gerginim bende, eşimlede tatışma vs yaşadık, ister istemez şahit de oldu ona bağladım pişmanlık yaşadım. yani bu tür anormallikler yaşayanlar var mı, sebebi nedir, inanın içim içimi yiyor şu an?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


annemmm01

benim oğlumda 27 aylık. bizde yaklaşık 1,5- 2 aydır eğitimdeyiz. ben eğitime başladım bir daha hiç bez bağlamdım çünkü öyle tavsiye ettiler gerçektende bağlamamak önemli. ilk başlardq alıştırma külotu giydirdim o bez gibi işe yaradı. valla bizimki maşallah gece hiç yapmıyor uyumadan hemen önce çiş yaptırıyorum sabah da uyanınca hemen tekrar çişe. tabi arada kaçırmalar oluyor ve yaptıktan sonra söylüyor. yada azıcık kaçıyor hem çiş hem kaka sonra söylüyor gerisinide tuvalette tamamlıyor.

asıl benzer meselemize gelince iki gündür bizimkide pek söylemedi biraz ciddi şekilde söyle oğlum böyle olmaz dedik sonra söyledi ama meğer oğlum üşütmüş önceki günlerdede kırgınlık geçiriyormuş yani ben ona bağladım. yani olabiliyor böyle şeyler.


merv1986

Tesekkurler canım. Bu arada dışarı çıktığınızda yolda otobüsünde vs bez bağlamadan nasıl tutabiliyor mu çiş kaka yı? Mesela ben bugün dışarı çıkarken bağladım yaklaşık 3 saat boyunca gir birşey yapmamış eve gelince çişım geldi dedi:-)Cevaplamak için Üye ol