Kızımın çözemediğim çok bilinmeyenli kilo problemi :((

seda_melis soruyor: 1

Cumartesi günü kızımın rutin kontrolünde geçen aya göre 100 gr kilo vermiş olduğunu öğrendik. Şimdi herkes sıcaktan iştahı azalmıştır diye düşünecek ama bizim bakıcı teyzemiz bana hergün yemeğini çok güzel yediğini söylüyor hatta yeminler ediyor, yine de içime kurt düştü. Bu çocuk, bakıcımızın dediği gibi hergün yemeğini gayet problemsiz yiyor olsa kilo alması gerekmez miydi? Bu aralar ateşli bir hastalık da geçirmedi. Çok hareketli bir bebek ama henüz emeklemiyor, ellerinden tutup yürütmemizi istiyor. Sizce kilo almamasının, hatta vermesinin sebebi ne olabilir? Kafam çok karıştı, tüm keyfim kaçtı, yardımlarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


seda_melis

Yasemin, inek sütüne bu sabah başladık, kahvaltısını yaptı, üstüne içirdim.

Kahvaltıya ağırlık vermek bana da mantıklı geldi. Normalde yaptığımız kahvaltı şu şekildeydi: 5 bebe bisküvisi, tuzsuz peynir, 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı pekmez, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 ölçek mama ile kıvamını ayarlıyordum. Bu karışımı uzun süre yedi fakat geçen haftasonu yememek için müthiş bir direnç gösterdi, ağzını açmadı kesinlikle. Omlet yapayım o zaman dedim. Yine 1 yum. sarısı, peynir, domates rendesi, dereotlu şeklinde. Lokma lokma ağzına verince keyifle yediğini gördüm. Sevindim açıkçası o bulamaçtan kurtuldu diye. Zaten bisküvi konusunda da tereddütlerim vardı ama mecburen vermiştim. Şimdi bizim yediğimiz şekilde kahvaltı yapması çok hoşuma gitti. Üstüne de pekmezi içiriyorum. Tabi omletli kahvaltı diğerinin yanında daha az kalorili kalıyor bu durumda. Olmazsa bisküvili karışımla dönüşümlü veririm.

Önümzdeki ay kontrolünü sabırsızlıkla baklayeceğim. Aynı şekilde devam ediyorsa fantomalt aklımda bulunacak muhakkak. Çok teşekkürler...
Cevaplamak için Üye ol