eşyaları saklama konusunda yardım

yesimk soruyor: 5

Arkadaşlar ben eşyaları yerleştirme, organize etme, saklama, aradığımda bulma konusunu pek beceremiyorum. mesela kızıma bir iki sene sonra giyebileceği bir kıyafet hediye geliyor onu nereye koyacağımı bilemiyorum ha diyelim bi yer buldum koydum bu defa öyle bir eşya olduğunu unutuyorum hatırlasam da çıkaramayağım bir yerlerde koli içinde falan oluyor.

Bir de hani filmlerde hep olur ya insanlar bazı eşya kıyafetlerini sandık vs gibi yerlere saklar. gün gelince açar içinden o eşyalarla birlikte hatıralar çıkar. Annenin kensine alıp giydiği kıyafeti bulup yıllar sonra kızı giyer ya da anne çocuklarının oyuncaklarını bebekli kıyafetlerini saklar yıllar sonra çocuklarına çıkarıp gösterir.... gibi.
Aslında hiç bir eşyamı en azından bir kısmını atmayıp yukarıda anlattığım şekilde saklamak istiyorum ama aradığım anda hemen bulmak istiyorum. Çoğu zaman daha sonra işime yarayabileceğini düşündüğüm şeyleri bu kabiliyetimin bulunmamasından dolayı elden çıkarıyorum ya da atıyorum.
Sizler eşyalarınızı nasıl saklıyor nasıl organize ediyorsunuz? bu konuda sizlerin neler yaptığını merak ediyorum

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ElfAna

Kumaş hurçlardan bir adet edinip; cocugun giysi dolabinda muhaza etmek; saklanacak giysileri de bu hurca yerlestirmek benim uyguladigim yontem.


reyhani

bizimde büyük gelen giysiler için 'büyük giysi çekmecemiz' var ,şimdi olmayan kıyafetlerini oraya koyuyorum sonra 2-3 ayda bir bakıyorum ne var ne  yok diye çünkü çok çabuk büyüyor. küçülenleri ise havası alınan poşetler var ya onlara koyuyorum, kışlıklar kullanılmayan yastık yorgan battaniye bunarda havası alınan poşetlere konup çekiliyor incecik oluyor tabi yerde kaplamıyor. hatıralar vs için ise büyük-küçük kutularım var onlara koyuyorum,evrak fatura vs.. ıvır zıvırlar içiinde kutular var onlarda saklıyorum


yesimk

teşekkürler arkadaşlar. ne zaman bir soru sorsam aklıma cevabı gelir :)

http://www.ikea.com.tr/Urunler/ev_duzenleme.aspx burada fikir vercek çözümler var sizler de bakarsınız diye koydum buraya.

bu linkteki http://www.ikea.com.tr/urundetay/69896609/samla_kapakli_kutu.aspx

http://www.ikea.com.tr/urundetay/30102974/samla_kutu.aspx

tarzda kutular var plastikçilerde rahatlıkla bulunabilir. Gayet de kullanışlı olur gibi.


sg

ben de bu sorunun cevabini ariyorum

su ana kadar kuculenleri hirclara koydum ama kafama takilan sey

annem dolaplarindan eskileri cikardigi zaman ya sandik lekesi olmus ya da dua dua eskimis oluyor

ilerde benim saklladiklarim sapasaglam bulayim istiyorum

korkum bu

bunu onlemenin bi yolu var mi acaba

hurclarin iine bir sey koyymak gibi


karanfilim

Vakumlu hurçlar leke ve koku konusuda çok işe yarıyor.Hem de saklarken az yer kaplıyor.
ben hurçlarda sakladığım kıyafetlerin içine bolca sabun koyarımCevaplamak için Üye ol