göğüs ucu yaralarına önlem

cmr soruyor: 4

Arkadaşlar doğumdan önce hastane çantama krem dışında, silikon göğüs ucu mu alsam göğüs kalkanı mı? Ve hangi markayı tercih etmeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


zumre

lansilon un büyük boyutunu önerdi satıcı ama tüpün tamamı elimde kaldı. 5gr bile kullanmamışımdır. ara sıra bebeğimin pişiklerinne sürüyorum. fazla para vermeyin küçük boyutu 10gr dı galiba.


CokBilmis

Ben avent'in göğüs kalkanından çok memnun kalmıştım. Hatta süt biriktirmek için de kullanmıştım. Bir günde 1 bardak süt biriktirdiğim oluyordu o kalkanlar sayesinde :) Hatta kalkanlarla birlikte dışarı çıkıyor, kalkanlarda biriken sütü biberona boşaltıp, sokakta olduğumuz zamanlar kızıma taze taze içiriyordum :)))

Ama meme ucu kalkanını hemen almanı tavsiye etmem. Ya da iki boyunu birden al. Benim hiç göğüs ucum yoktu. Küçük boyunu aldırmıştım yara olunca. Küçük boyu, benim göğüs ucuma küçük geldi. İnanamadım :) Büyük boyunu da ben kullanmayı beceremedim sanırım.

Ama hastane çantası konusunda fikrim sabit :) Benim sütüm de sezeryan doğuma rağmen hemen geldi ve çok boldu. Kızım da kuvvetli bir bebekti bir hayli emdi. Ama yine de yara olmasına neden olacak kadar çok ememiyor bebekler ilk 2 günde. Zaten sonrasında hastaneden çıkmış oluyorsun. Umarım sonrasında da ihtiyacın olmaz o kalkanlara. Emzirmek çok büyük bir keyif (göğüs ucundan et kopmuş biri olarak söylüyorum bunu) :)


yolcu

Ben de daha dogumdan once hazirladim ve hem lansinoh krem hem de avent kalkanları kullandım ilk basta. Ama sutyenin icindeki kalkanlar göğüslerime acayip baskı yaptı, canım acıyordu resmen sonra sutyensiz kullandım biraz,bir de 20 dakikadan fazla yakmıyordum. Lansinoh krem çok iyi gelmedi bana. Burda verilen tüm tavsiyeleri yaptım. Birkaç gündür kudret narı sürüyorum gercekten ise yarıyor. Ama bence burda okudugum en geçerli tavsiye su oldu: tek care sık sık emzirmek. Acıdan aglayarak da olsa emzirdikce normale donüyor.


erseda

bana arkadaşım Fito diye bir krem tavsiye etti antibiyotikli bir kremmiş dr u tavsiye etmiş ona da emzirmeden önce temizliyormuşsun mutlaka hem ferahlatıyor hem yaraları çabuk iyileştiriyor dedi lansinoh bunun kadar etkili değil bu anlamda demişti ama kullanmaya devam etti. benim doğum çantamda hazır duruyor yara olursa fitoyu kullanacağım lansinoha başladım bile umarım yara olmaz herkeste olmuyormuş çünkü belki de şanslısındır
Cevaplamak için Üye ol