7 aylık bebek geçmeyen gaz sancıları ve kabızlık

yorgunanne soruyor: 4

7 aylık oğlum var 2 aydan sürekli geçmeyen gaz sancıları ve kabızlık var emziriyorum. Çocuk doktoruna götürdüm gaz sancısı için çeşitli ilaçlar verdi geçmedi. Huzursuzluğun kabızlık yüzünden olduğunu söylediler. Duphalac verdi, kaka yapıyor ama gaz sancıları devam ediyor. Uyku arasında ağlıyor. Gazı olduğu zaman emmiyor. Hormon tahlili yapıldı sorun yok. En son çocuk cerrahına götür dediler. Gittik o da bağırsak filmi çekti onda da sorun çıkmadı. Süt alerjisi olduğundan şüpheleniyorum. Doktora söyledim fakat test yapmadı,  ne yapmam gerekiyor?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


fistikcik

Sıkıntılarınız 2 aydır varsa bunun bir sebebi olmalı.
2 ay önce değişen nedir ? Büyük ihtimalle ek gıdaya başladınız. Ek gıda bebeklerin neredeyse tamamında kabızlık yapar. Yeterince su veriyor musunuz ? Bizim kız da ek gıdanın ilk zamanlarında kakasını zor yapmaya başlamıştı. Kuru kayısının yumuşak içini yedirerek, kuru kayısı ve kuru erik çayı içirerek sorunu çözdük. Bu yöntemleri denediniz mi ?
Bir de demir damlası da kabızlıki gaz, karın ağrısı ve huzursuzluk yapar. Bizde tüm bunlara sebep oldu ve doktor onayıyla bıraktık.
Bir de bu sebepleri göz önüne alın. Hemen süt alerjisi diye düşünmeyin. Süt alerjisi çok netameli bir süreç, üstüne üstlük epey tartışmalı. Bazı doktorlar süt alerjisi teşhislerini doğru bulmuyorlar.


seres_esra

ek gıdalara geçmişsinizdir bütün yiyeceklerine birkaç damla limon damlat gazını alır birde bunu dene bakalım


gokalpileseyrialem

süreç olarak aslında çokta enteresan değil. Katı gıdaya geçişle birlikte akışkan sıvıda sorun yaşamayan bağırsak zorlandığı için sorun olmaya başlamış gibi. Kabızlıkta en bariz işareti. Colinox damla denediniz mi? Gaz giderici olmakla beraber asıl güzel tarafı bağırsakta gaz oluşumunu baştan engellemesidir.


adlesad

süt alerji testi 3 yaşdan önce sonuç vermiyor bazılarında.gaz sancısı popoda pişik bebekde huzursuzluk alerjinin diğer belirtileri.eğer doktordan sonuç alamazsanız deneme yolunu kullanabilirsiniz.biz öyle sonuç aldık.inşllh değildir.biz atlattık inşllh tüm hastalar şifa bulur.Cevaplamak için Üye ol