9 aylık oğlunuza nasıl ayakkabı aldınız

drusela soruyor: 2

 oğlum 9 aylık ve  kış için ayakkabı veya bot bakıyorum.ama ayaklarının üstü  tombiş olduğundan mıdır nedir uygun bir ayakkabı bulamadım. ayak tabanı oluyor fakat bir türlü ayağına giydiremiyorum zorlamak da istemiyorum..netten sipariş ettiğim ayakkabılarda hediye gelenler de öyle duruyor..yürüyemiyor olsada dışarı çıkarırken kışın ayağına ne giydireceğimi bilmiyorum...siz bu dönemde ne kullanmıştınız?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


fnur

Merhaba drusela bebeğim şuan 13 aylık. Bahsettiğin problemin aynısını bende bebeğim 10.5 aylık yürümeye başladığında yaşadım. Doktorumuz paqpanın ilk adım ayakkabılarını önerdi fakat İzmirde gezmediğim mağazası kalmadı bebeğimin ayağının üst kısmı yüksek olduğu için hiçbir ayakkabı girmedi ayağına. İlk adım ayakkabılarının çok önemli olduğunu biliyordum. Henüz ayakları hiç şekil almadığı için. Yanlış ayakkabı seçimi ileride başımıza birsürü sıkıntı açabilir diye son çareyi kifidis'te buldum. Evet biraz pahalı ama onların sağlığı herşeyden önemli. Dükkandan girer girmez sıkıntımızı dile getirdik, ben ayakkabılara bakmaya başladım. Boşuna bakmayın dedi satıcı :) sizin bebeğinizin ayağına onlar olmaz sadece bir modeli gösterdi ve söylediği gibi tık diye girdi ve oturdu ayağına. Yani model seçme şansımız yoktu. Ama şuan halen giydiriyorum ve çok memnunum. Bu tip şeyler çok önemli belki yardımcı olabilmişimdir. İnşallah bizim gibi bebekleri olanlar ilk etapta doğru ayakkabıyı kullandığında ileride ayakları düzelir ve istediğimiz her çeşit ayakkabıyı giydirebiliriz onlara. :) Sevgiler.


drusela

çok teşekkür ederim fnur.bencede ilk adım ayakkabıları çok önemli...bende hevesle bizimkine pediped ayakkabı aldım öyle duruyor,giydiremedim :(sağol tavsiyen için gidip kifidise bir bakalım bu haftasonu.

smyrkc bende dışarı çıkartırken şu anda altı deri kalın çoraplar var ya normal çorabı üzerine onu giydirip çıkartıyorum poyrazı..evde adidas ayakkabısı var ama çok sert geldi ve ayağını sokamıyorum..onlarıda giyemiyecek herhalde:(Cevaplamak için Üye ol