inek sütünü içirmek

aysehayat soruyor: 7

bebeğime bir yaşına kadar inek sütü vermedim on sekiz aylık olana kadar da emdi emerken problem yok gibiydi ara sıra inek sütünü denedim ama istemedi bende emdiği için ısrar etmedim fakat şimdi memeden kesince işler değişti inek sütünü içsin istiyorum fakat hiç bir şekilde ağzına bile sürmüyor peynirde yediremiyorum sadece yoğurtla kalsiyum ihtiyacını karşılayacağını düşünmüyorum inek sütünü içirebilmek için ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


sevda1

bence keçi sütünü deneyebilirsin inek sütünden daha faydalı vitamin mineral açısından ayrıca anne sütüne en yakın süt keçi sütüymüş bebeğine inek sütü konusunda ısrarcı olmamalısın


rabisceren

bizde içmiyorduk ama ben her seferinde biberona koyup önüne getirdim 1-2 yudum içe içe alıştırdım.şimdi severek içiyor.sizde devamlı önüne koyun ama zorlamayın


demir_deniz

Devam sütülerini deneyebilirsiniz onların tadı daha farklı. Ballı yada pekmezli denediniz mi?
Zorlamadan farklı tat yada şekillerde sunarak sevdirebilirsiniz belki. Sabiha Paktuna Keskin'in; sütü portakal suyuyla karıştırıp farklı bir renk ve tat elde ederek bir çocuğa sütü sevdirdikleri yönünde bir açıklamasını hatırlıyorum :)


crebain

Aynı sorunla muzdaribiz. Gece uyku sersemi bile içmediği sütü kahvaltı gevreği ile birlikte veriyoruz. (süt sıcak değil, soğuk) 

Hem kahvaltı gevreklerinin besleyiciliğinden faydalanıyoruz, hem de bu sayede süt içirmiş oluyoruz.


dilara

12. ayını yeni bitiren bebeğime biz de süt içiremiyoruz. anne sütü yok denecek kadar az, 1 kez emiyor zaten. yoğurt da kesinlikle yemiyor.

crebain: kahvaltı gevreğini ne zamandan itibaren verebiliyoruz? bir de hangisini tercih ediyorsunuz?
burcu_ayaz: önerdiğiniz dondurma sade mi?


crebain

Yanlış hatırlamıyorsam 14. aydan sonra kahvaltı gevreği vermeye başladık. Bizi de kahvaltı gevreğine yönelten süt içmemesi ve kahvaltı yapmamasıydı (peynir vs. de yemiyor). Tercih; hanımefendinin kendi ağzının tadının tercihi olarak nesquik gevrek. Bazen kutuyu açtırıp, bir avuç alıp çerez gibi yiyor. 


dilara

yanıtlar için teşekkürler, deneyeceğim.Cevaplamak için Üye ol