inek sütü allerjisi

zeytinim soruyor: 8

öncelikle herkese mrblar. bebeğimde 4aylıkken inek sütü allerjisinden şüphelendik ve ben süt ürünlerini diyetimden çıkardım. bir ay çok ama çok sıkı diyet yaptım (içinde süt, margarin.. vs  bulunan kurabiye kek börek dahil hiç yemedim).  şikayetlerimiz tamamen geçti. bir ayın sonunda tekrar peynir, yoğurt tüketmeye başladım ve şikayetlerimiz tekrarladı. şimdi diyete tekrar başladım ama çevremdekiler abarttığımı düşünüyorlar. sadece süt yoğurt peynir tereyağ yeme pasta börekten bişey olmaz diyorlar. benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan acil cevap bekliyorum.  

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Tosuncuk

Çevre genelde alerji diye bir hastalığı kabul etmediğinden bebeğin ek gıdaya geçince onada birşey olmaz ver demeler başlayacak.

Diyet çözüm olduysa devam etmeni öneririm.Bizde 4 aylıkken farketttik.Ben ozamandan beri diyetteyim.Bizde çoklu gıda alerjisi var.Ben baya katı bir diyet uyguladım.Yavaş yavaş deneyerek yemeğe başladık çoğu şeyi.

İnek sütü alerjisi olan herkese söylüyorum dışarda tavuk yemeğin üzerine yoğurt sürüyorlar :))


ANNEKALBI

allerjigi nasil anliyosunuz


zeytinim

slm ANNEKALBİ.. oğlumun gaz şikayeti vardı. kolik dediler geçer dediler ama geçmedi. her geçen gün şikayetimiz arttı. gece gündüz uykularımız düzensizdi. kakası köpüklü kötü kokuluydu ve ishali vardı. sürekli kusuyordu. kilo alımı ve boy uzamasıda durdu.vücudunda kırmızı döküntüleri oldu. allerjiden şüpelendik gastroenteroloğa götürdük olabilir dedi bir sürü tahlil istedi.bu arada ben  kendi diyetimden süt ürünlerini tamamen çıkardım (çünkü oğlum yalnızca anne sütü alıyordu ve benim tükettiğim süt ürünlerinden etkileniyordu) bunun üzerine şikayetlerimiz 3-4 gün içinde geçti ve bir ayın sonunda kilo ve boyumuzda normale döndü. halen diyet yapıyorum zor ama çocuğum için katlanırım. Allah başka sıkıntı vermesin bunlar gelip geçici. umarım sizin benzer şikayetleriniz yoktur.


ANNEKALBI

oyle dediniz gibi benzer konulardan ara sira yesil kakave kokuyor ama kusmasi diger benzer konular yok,gunde belkide 3,4 defa kaka yapiyor bazen yesil,bazen ,sari.Benim kide allerji olabilirmi'zeytinim

eğer sadece anne sütü alıyorsa bebeğin kakasının rengi annenin yedikleriyle değişebiliyor özellikle sebze tükettiğinizde birde bebek üşüttüğünde yada siz üşüttüğünüzde de kakanın rengi yeşil olabiliyor. bahsettiğim diğer şikayetler yoksa allerji olduğunu sanmıyorum ama siz yinede kakası için bi tahlil yaptırın isterseniz çünkü parazit olma ihtimalide var özelliklede amip görülebiliyor. 


ANNEKALBI

bilgilendirdiginiz icin tesekkur edrim en kisa zaman da bir tahlil yaptiricagim


nesejoy

cevrenizdekilerin soylediklerine ulaklarinizi tikayin. bu yollardan gecmis biri olarak bir kasik yogurt yedigimde bile kizimin sikayetlerinin arttigini bilirim. konu ile ilgili inek sutu alerjisi grubunda detayli yazilar var. uye olursaniz konuda deneyimli annelerden fikir alabilirsinizzeytinim

slm neşejoy.. öncelikle sizede geçmiş olsun; allerjiniz hala devam ediyormu?


Cevaplamak için Üye ol