Çocuk oldu, iş de arttı, eşimin kaprisleri de! Çare nedir?

Aysegul_Yagmur_Irmak soruyor: 10

Arkadaşlar bilirsiniz çocuk büyüdükçe eşyaları, oyuncakları, annenin iş yükü, detaylar detaylar detaylar, herşey artar, çığ gibi olur. Ben çok titiz bir anne değilim, Yağmur evi darmadağın eder, heryerde oyuncakları, ama oynasın derim, oynarken bozmam hiç. Anne olduğumdan beri yani Yağmur dünyaya geldiğinden beri eskiden bana bazı şeylerde destek olan eşim bırakın çocuk konusunda yardım etmeyi eskiden yaptıklarını bile yapmıyor. İş yüküm çok! Haftasonları kahvaltıyı hazırlarken bir yandan Yağmur çığlıklar atar, Irmak ağlar, bir yandan kahvaltıyı hazırlamaya çalışırım, eşim (eskiden hiç böyle değildi nasıl oldu bilmiyorum) koltukta ayaklarını uzatmış kahvaltı bekliyor olur. Kafam çok dolu, sürekli düşünüyorum sırada ne var, Yağmur ilacını içti mi, kızın altı temizlendi mi, bugün kaka yapmış mıydı, üstü ince mi, ne zaman uyudu, yıkanacak mı vs vs vs. Tabi kafamda bu kadar çok şey varken kapris üstüne kapris yapan eşim daha da deliriyor. Şimdi son olay, biraz önce dışarıya çıkacaktık, mutfağı topladım, Yağmur tüm oyuncak kutularını ters çevirip döktü, evden çıkmadan önce de dönüşte yorgun olacağımdan iş olmasın diye evi şöyle hızla bir toplarım, ben yine hızlıca koştur koştur oyuncakları topladım, eşim yanıma gelip gidiyor gömlek giyeyim mi falan soru üstüne soru. Ben de giy dedim. Bir yandan Irmak ağlayıp duruyordu, emziği düşüyor, geri veriyorum falan. Sonra pantolonla ilgili birşeyler sordu, ben de cevap verdim, neymiş yüzüne bakmamışım, geçiştirmişim, sabahtan beri böyleymişim. Biz üniversiyedeyken felsefe dersinde en önemli şeyin aslında niyet olduğunu okumuştuk, ikimiz de bunu biliyoruz. Tamam belki sabahtan beri böyleyim ama kötü bir niyetim yok ki, farkında bile değilim, bunu güzelce tatlı dille söyleyebilirdi. Bu kaprislerden, anlayışsızlıklardan çok sıkıldım. Hep böyle yapar yapar sonra gelip özür diler. Şimdi bu yazıyı yazarken de geldi özür diledi, sarıldı. Ama biliyorum bu son değil, devam edecek.

Bu durumu birtek ben mi yaşıyorum, sizin de eşlerinizin böyle yaptığı oluyor mu? Kendimi bazen çok çaresiz hissediyorum. Sanki hiçbir şeye yetemiyorum. Zamana yetişemiyorum. Kimse beni takdir etmiyor. Eşim işi abartıp çocuklarını bile sevmiyorsun diyor. Hem evin işleri hem çocuklar tabi onlara ayırdığım zaman kısıtlı oluyor. Çok sıkıldım artık. Evden çıkmak bile istemiyorum. En çok yorulan benim, herşey benim omuzlarımda. Neymiş ben bütün gün evdeymişim, o işte çok yoruluyormuş...

Çare nedir?

Bu soruyu cevapla


157 Cevap


gurbettebiranne

bu arada sevican hanim
bu mevlananin felsefesi


Aysegul_Yagmur_Irmak

Misafir konusunda da ben artık vaktim yoksa eşime git al bir kuru pasta bir de börek çörek diyorum ve hazır ikram ediyorum. Kimse darılmasın, iki çocukla ancak bu kadar.

Bu arada eşim dün sabah yurtdışından döndü ev inanılmaz halde, savaş alanına döndü bir anda, bavulunu koridorda açar orada bırakır (odaya yine ben taşıdım-götürürüm sonra deyip durdu dayanamadım artık), elbise çantasını vestiyere asmış (onu da ben taşıdım odaya), koltukta üç tane kazağı var, terlemiş çıkarmış, sonra gidip odadan başka birşeyler giymiş, heryer heryerde. Ben ellemesem hayatta odaya da taşımaz, öylece kalır herşey.

Bence %90 annelerinin suçu, çünkü kayınvalidemde kibar bir dille söyleyeyim "titiz değildir"!! Görmemiş ki eşim temizlik, düzen falan. İnşallah oğlum babasından görüp pasaklı olmaz. Tamam erkeklerde çok titizlik aramamak lazım ki ben aşırı titiz bir eşim olsun istemezdim ama bana yakın olsaydı yeterdi.

Neyse şimdi oğlanı uyutuyor, tek yaptığı şey oğlanı uyutmak, o bile iyi geliyor çoğu zaman. :)


kuzununannesi

:)))))))))))) aynı beni anlatmıssınız :)))))))

bu arada ben de bıktım sonralardan:( bu sonralar hiç gelmez nedense.. yine iş başa duser hep..


Aysegul_Yagmur_Irmak

Kuzununannesi, ben kabullenmeye çalışıyorum bu dağınıklığını çünkü yıllardır çok yıprandım, takmak istemiyorum artık ama bu dağınıklık beni çok sıkıyor. Sabah uyanınca odanın haline bir bakıyorum da herşeyi yerlere atmış, giydiği dışında bir takım daha çıkarır, onu atar ortalığa, ben acıyorum takımlarına, o acımıyor.

Sigortalardan birkaçı bozulmuş demiştim, herhalde 1 ay oldu bugün hala değiştirecek!!!


sevican

Siz benim gibi salak olmayın, hem kocanızın dedikodusunu yapıp hem de bilgisayarı ortalık yerlerde mail, nurturia açık bırakmayın ki, kocanız sizden nefret etmesin :) kuzununannesi

aaaaaaaaaaaa cok gecmiş olsun sevican kötü olmus gercekten..

bu arada eşimden bişey istiyor olmam , o seyi yapmamasının 1. sebebidir herzaman..

bizimde sigorta bozuktu, surekli atıp duruyordu, elektrikçi getirtene kadar 3 hafta gecti, elektrikçi geldi, meger sigortamız yanıyormus içten içe..

haftasonu temizlikçi gelecek, ben annesini arasam yiğit sizde kalacak desem garanti bi bahane uydurur bana, dedim sen ara sana yok diyemez..3 gundur hala arayacak..

birinde tahlil için oglanın bezinin hastaneye götürülmesi lazımdı, sırf ben istedim diye inat etti kendileri, ikna edene kadar göbegim çatladı resmen..

bu örnekler sonsuz sayıda cogaltılabilir..

ben anlatmaya calısmaktan yoruldum ama önemli bir ciddiye alınmama sorunum var.. bunu da kabul etmiyor kendisi..

amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan

okadar sıkıldım ki..


cerenaltintel

Allah sabır versin hepimize, ben olayın daha başındayım ama ağzını açacak olsa Lara tam ağlarken veriyorum kucağına, hadi bakalım sen sustur kolaysa diye, 10 dakika sonra gelip ,,annemi çağırsak mı,, diye dilenmeye başlıyor. Ya da kahvaltıyı hazırlatıyorum ve ya yemeği, söylenmeye başlarsa da mor göz altlarıma konuş diyorum:) Ama saldığım anda ipini hemen kendini yayacak gibi geliyor şimdiden, bakalım ileride başımıza neler gelecek???


Taita

offf burda yazılanları okuyunca yalnız olmadığımı anladım..
Allah'ım ben ne günah işledim diye soruyorum kendi kendime. işten gelen ve zerre kadar yardımcı olmayan bir kocaya sahibim. bir de sürekli şikayetçidir. bu ev niye temiz değil. neredeyse 5 yıllık evliyiz hala kıyafetlerini yere değil de banyoya atmayı öğrenemedi :(
bu işin bir çaresi yok sanırım.kuzununannesi

sizin eşiniz yine yere atıyormus, bizimki gibi salonun bas köşesine değil:)))


Taita

yola getirmienin bir çaresi yok mu ya :((Cevaplamak için Üye ol