hamile. bebek

fatmasarioglu soruyor: 5

merhaba ben ilk çocuğuma hamileyim haliyle birazdan azcık tecrübesizim doğuma 1 aydan az bir zaman kaldı herhangi bir tahlil vs. gerekirmi tşk

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


dennis

ilk fırsatta bir kadın doğum uzmanına giderek bu soruyu ona sormalısınız. sağlıklı günler dileğiyle....


Ezgi_

Burcu; sanırım arkadaş 8. ayda her hangi bir teste gerek var mı diye sordu. Ya da ben mi öyle anladım acaba?


sevfurkereym

şimdiye kadar tahliller olmuş bitmiş olması gerek zaten.son aydada gerekli olursa dr zaten söyler.ben 1,5 aylık hamileyim.şimdiden bi sürü tahlil yaptırdım.bende inş soruyu yanlış okumuşumdur die defalarca okudum maalesef anladığımızı soruyor.umarım ilk defa doğumda dr gitmeyecksindir?????


Damla

Bu sayfada gebelik takiplerinde yapılan tüm incelemeler ve takibin önemi anlatılıyor. İmkanlarınızı bilmiyorum ama bence bir doktora gitmek için elinizden geleni yapın. Çok sayıda inceleme yazıyor ama bunlar gözünüzü korkutmasın, doktorunuz sizin içinde bulunduğunuz aya göre en doğru tahlilleri isteyecektir.

http://www.mumcu.com/html/article.php?sid=448


zeyneb

fatma merhaba,

bulunduğun yerde aile sağlık ocağı mutlaka vardır. orada aile hekimleri ve ebeleri çok güzel doğum öncesi gebelik izlemi yapıyorlar. bence vakit kaybetmeden kaydını yaptırmalısın.

ayrıca bebeğin olduğu zaman da bebeğinin takiplerini yaparlar düzenli olarak. mutlaka gitmelisin. her ay düzenli kilo ve boyunu ölçer, aşıları da güzelce takip edilmiş olur bebeğinin.

bir de sanırım buraya üye olabildiğine göre interneti kullanmayı da biliyorsun. internette gebelikle ve doğumda karşılaşacaklarınla ilgi bilgi edinebilirsin.  http://gebelik.org/ ; bu anlamda iyi bir başlangıç noktası olabilir.Cevaplamak için Üye ol