4 aylık bebeğimin beslenmesi

aslizeynep soruyor: 6

Slm arkadaşlar ben henüz 4 aylık anneyim allaha çok şükür.
Bebeğim dolu dolu 3 ay anne sütü içti. Bir aydır çok uğraşıyorumkesinlikle almıyo hatta çığlık atarak ağlıyo.E tabi aç kalmasın diye mecburen mamayabaşladık,ilk önce aptamilin biberon mamasını verdim kesinlikle onuda almadı sonuçta pirinç ununa başladık.Ama gece benide biberonuda pirinç ununuda almıyo açlıktan sürekli ağlıyo uyutuyyorum uyanıyo.

sorum:Kızıma geçe ne yedire bilirm?(yada yatmadan önce sabah kadar tok tutabilecek bi mama)

sorum:Kızım hiç uyumuyo ne yapmlıyım?

sorum:Kızım çok zayıf, kilo aldırabilecek gıdalar varmı?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


selencem

Reflüsü olduğu için yemiyor olabilir. Dik tutarak yedirmeye çalışın. Ayrıca kilosu düşük ise mutlaka doktorunuza danışın.


tunadem

Bence de reflüsü olabilir. Moralinizi bozmak istemem ama oğlumda da tam 4 aylıkken böyle başladı. Besin alerjisi kaynaklı reflü teşhisi kondu. Emzirmekten vazgeçmeyin, selencat'in dediği gibi doktorunuza bir götürün. Belki gastroenteroloğa yönlendirir. Kakasında kan veya mukus var mı?


selencem

Bizimkinin de reflüsü vardı ama çok ileri boyutlara gelmeden 1-2 ayda düzeldi. Emzireceğim, besleyeceğim diye ter içinde kalırdım. Sonra bir gün oğlumun halası farketti, dik durunca ağlamasının azaldığını :)


zeynep_bartu

oğlumun dr. u gıda allerjisi konusunda çok hassas, emzirirken bu konularda çok yardımcı olmuştu. emzirememe konusunda belki sizin yediğiniz birsey bebeğe dokunuyor ve o yuzden sizi reddediyor olabilir. diğer unlu mamalar da midesini rahatsız edebilir. bence mümkünse yeni doğan uzmanı bir dr.a danışın.


sibeltan

milupanın antireflü mamasını kullanıyorum ben.ama doktorum önerdiği için.bir danışın doktorunuza bence


ekim_

emmesini engelleyen bir durumu olmalı.burada ne kadar yorum yapsak da boş aslında.doktorunuz ne diyor. mutlaka emmesini engel olan bir sıkıntı var. bazen sinsi seyirli idrar yolu enfeksiyonları, ağızda yara ,pamukçuk, diş çıkarma,reflü,besin allerjisi, anemi,mide boşalmasını geciktiren hastalıklarda bu tarz beslenmeyi reddetme durumları olabilir.. muayene şart gibi..Cevaplamak için Üye ol