Uykuya dalamıyor

yaseminbilgic soruyor: 4

2.5 aylik bebegim var gündüzleri bir türlü uykuya dalamiyor uykusuda geliyor sonra aglamalar basliyor sadece surekli sallarsam uyuyor yani tüm uykusu boyunca sallanmak istiyor bu durumdan nasil kurtulabilirim bu konuda yardim alabilecegim bir yer var mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


babu

2.5 aylik olup uykuya dalabilen cocuk sayisi dalamayandan kesin daha fazladir, kitaplarda aksini okuyup dertlenmeyin hic. Benim onerim 3-3.5 aylik olana kadar hic dertlenmeyin uyku ile ilgili konulara. Sonra yavas yavas yataginda uyumayi ogretmeye calisin. Benim oglum 3 aylik olana kadar gunduz uykularini sadece kucagimizda uyudu. Allahtan annem yanimdaydi, o kucaginda tutar, ben is yapardim. Ya da tam tersi. Etrafimda hic bebek yoktu, nurturia ya uye degildim ve bir suru bebek bakim kitabi okuyup dunyadaki tum bebeklerin o zamana kadar uyku duzeni oturdu sandigim

icin panik icinde kahrolurdum.

3 aylik olunca bir anda diyebilecegim sekilde degisti. Yataginda uyuyabilir oldu. Yine cok direniyordu, zor daliyordu vb ama degisti. Bence dert etmeyin ama 3-3.5 aydan sonra da yatagi denemeye baslamayi ihmal etmeyin. Yoksa sonra donusu zor oluyor.


mummymelo

sallamak yerine sırtını sıvazlayabilirsiniz.. bunun dışında yan yatış pozisyonunda daha rahat olduklarını düşünüyorum. önüne ve arkasına devrilmemesi icin battaniye ile desteklenebilr. emzik iyidir bu anlamda. simdiden guzel bir düzen saglarsanız ilerde rahat edersiniz ancak kolay bir süreç değil


bayselif

Bence cok normal benim iki oğlum da kucakta hafif sallanarak uykuya dalıyor elimden bırakırsAm anında gözlerini açıyor.3 ayı böyle gecti büyük oğlumun daha sonra da devamlı degisik yöntemlerle uyudu memede ,ayakta sallanarak ,yanına uzanarak,arabada, emzikle vs simdi bile kitap okuruz uyumadan mutlaka.


ema_emine

Bu günler geçecek💪Cevaplamak için Üye ol