Chicco liteway 2 tavsiye eder misiniz?

mehmetyusufunannesi soruyor: 4

doğacak bebeğim için liteway 2 modelini düşünüyorum. doğumdan itibaren kullanılabiliyormuş. sizce de öyle mi? yenidoğan  bebek rahat yatabiliyor mu ön barı ayak tulumu ve yağmurluk çıkıyor mu kutusundan? bebeğim aralıkta doğacağı için ilk aylarda çok dışarı çıkmayız zaten diye travel sistemden vazgeçtik, direk 36 kga kadar kullanılan oto koltuğu alacağız. dolayısıyla bu tarz arabalara yöneldik. sizce mantıklı mı ? cevaplarınızı bekliyorum:))

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


missmarttle

Benim kızım da şubatta doğdu.  Travel system arabaları kullanmak anne açısından çok konforsuz olduğundan ben de oto koltuğu ve bebek arabasını ayrı ayrı aldım. Dediğiniz marka ve model değil ama yenidoğandan itibaren kullanılabilen baston puset aldım ben, piyasadaki en hafif modeldi, bebek kucağımdayken katlayıp açabilmem ve merdivenden indirebilmem benim için önemliydi. Yenidoğandan itibaren kullanılabilen baston pusetlerde tam yatarlık özelliği oluyor. İlk aylarda (biz 5 günlük olduğundan itibaren hemen her gün dışarı çıktık) tam yatar pozisyonda, 3. ayından itibaren hafif kalkmış etrafı görebilir pozisyonda kullandık, şimdi artık tam dik oturmak istiyor. Hala altını değiştireceğim zaman vs. tam yatar pozisyona getirip rahatça değiştirebiliyorum. İçinde rahatça uyuyabiliyor. Oto koltuğunu da 0-9 kg için olanlardan aldık biz, 36kg'ye kadar olanlar dik oturma pozisyonunda, bebeğiniz en az 6-7 ay o şekilde oturamayacak, o zamana kadar otomobilde nasıl taşımayı düşünüyorsunuz? 0-36 diye bir model yok bildiğim kadarıyla (varsa düşünebilirsiniz tabii, benim haberim yok). Her türlü evde kullanmak için de bir anakucağına ihtiyacınız olacak, dışarı çıkmayız diye düşünmeyin uygun fiyatlılarından hem evde kullanılabilen hem de otomobile bağlanabilen anakucaklarından bir tane edinin bence. Bebek özellikle başını tutamadığı dönemde otomobildeki sarsıntılara, ani frenlere karşı çok hassas.


mehmetyusufunannesi

cevabınız için teşekkür ederim. oto koltuğu konusunda haklısınız sanırım 0-36 kg modeller var ama kullanıcı deneyimi en önemlisi tabiki:) dediğiniz gibi ev içinde de ana kucağı lazım olacak.. sizin bebek arabanızın modeli neydi ? ve çift taraflı kullanılabiliyor mu? lite way çift taraflı kullanılamıyor bu yuzden kararsız kaldım. 


Gezginanne

Ben kulllanıyorum. 2 aylıktan beri. Yani o zaman aldık. Elim ayağım herşeyim. Hafif tek elle aç kapa rahat. Yer kaplamıyor. Bir kolumda çocuk , bir elimde araba 2 kat inip çıkıyorum


mehmetyusufunannesi

gezginanne araba ile birlikte neler veriliyor? ön bar, ayak koruması ve yağmurluk veriliyor mu ? teşekkür ederim cevabınız içinCevaplamak için Üye ol