Kilo kaybı?

cypsun soruyor: 7

Kızım 10. Ay kontrolünde 600 gr almıştı. 11 aylık oluyoruz, evde tartıyorum(doktorumuzun tartısıyla farkı biliyorum. Sonuç doğru yani...) 150 gr kadar vermiş görünüyor.., yediği şeyler de çok azaldı. Ne yapmalı?

Çok çok çok hareketli bi bebek diil aslında... Canı isterse sıralıyor. Daha çok emekliyor. İki elinden tutuyoruz, koşarak ilerlemek istiyor bir de:) motor gelişi mi de yerinde...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozlemdevrim

Benim 2. oğluş da bu ay 100 gr vermiş :( Hastalanmıştı, ona bağlıyorum..Zaten çok iştahlı değil..1. oğluştan deneyimliyim..Yemeyince yemiyor..Ben elimden geleni yapıyorum..Sağlıklı ve lezzetli yemekler sunuyorum..Yemezse yapacak birşey yok..


babu

Bu aylarda evde tartmaya devam etmek insani huzursuz edebilir. bence iyi yiyorsa, keyfi yerindeyse kilo takibini dr kontrollerine birakin. Belli bir noktadan sonra arada kilo kaybediyor ya da uzun sure almiyor sonra bir anda butun acigi kapatiyorlar. Zaten 10. ayda 1 ayda 600 gr oldukca yuksek. Belii de bu auy yerine de almis :) Kilo verdgini dusunup yemek konusunda ne onu ne kendinizi stres yapin. Biraz daha kalorili yiyecekler vermeyi deneyebilirsiniz belki sadece. 


cypsun

Çok iştahlı bir çocuk değil... 3570 gr doğdu, şu anda 8150 falan! Ağzını açsa yediren kalorili şeyler de... O minik ağız kolay açılmıyor:(


mona_roza

oğlum 16 aylık ve daha 10 kiloyu yeni gördük desem :) bi ayda az bi gram verdi diye hemen paniklemeye gerekyok bi ay çok alır öbüründe verir vs. dert etmeyin bence aynen devam edin ne kendinizi ne bebişinizi üzmeyin :)


cypsun

İnanın kilosuna falan takılmıyorum... Benim kızım yemek yemiyor..bigün gelişme geriliği dalan olur mu diye korkum...çünkü her an yeni bir huy edinebiliyor. Yoğurda bayılırken şimdi nefret ediyor, biberondan süt içerken öteki gün imreniyor biberondan... Bugün.gün boyudur 5-6 kaşık kahvaltı, 200ml anne sütü ve bir kçük parça tavukla idare ediyor. Net olarak bugün başladı bu durum. Ben de peşinde koşmuyorum. YemeSe kaldırıyorum yemesi gereken şeyi ve diğer öğüne geçiyorum. Ama bugün o diğer öğünde de yemedi işte... Önüne makarna koyduk mama sandalyesinde hemen ağlatın kucağa gelmek istedi.


cypsun

Diş 2 hafta kadar önce geldi; üst ikili. İştahsuzlığa ek olarak, gece aglayarak uyanma, parmak ağızda gezme:), salya vardı. Şimdi bunlar yok iştahsızlık ve bugün başlayan uykusuzluk...


ipekkusgoz

Tepkisi mama sandalyesine olabilir mi?.Cevaplamak için Üye ol