lazımlık konusu

emp soruyor: 4

kızıma önce lazımlık aldım. anne kaka deyince salona koydum. kendisi yaptı benim klozete götürüp döktüğümü görünce, bu işlemi kendisi yapmak istedi. bu şekilde lazımlığa alışırsa sonra tuvalete alışamaz diye düşündüm. kaka deyince doğrudan klozete oturtuyorum ama yapmıyor. bütün gün defalarca gidip geliyoruz banyoya. lazımlık istiyor, vermiyorum. tekrar bezine yapmaya başladı. hata mı yapıyorum?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


emp

bez bağlamayınca kakasını tutmaya başladı. lazımlıkta kendini daha rahat dah güvende hissediyordu sanırım. aynen  anlattığınız gibi diğer alışkanlıkları uyguluyorum. adaptör aldık. sabun, havlu konusunda sıkıntı yok. adaptöre oturunca birkaç saniye sonra inmek istiyor.lazımlığını istiyor.önce lazımlığa alışsa,sonra tuvalete alışamaz diye, her gittiğimiz yere lazımlık götüremem diye endişeleniyorum.. 


akarsum

alışıyolar hiç problem olmuyo benim kızım 15 aylıktı hbr veriyodu kakasını hep lazımlığa oturttum birlikte döktük ellerini yıkadık şimdi klozetede yapıyo dısarda tuvaletede, klozetten korkuyo olabilir yanınızda tuvalete girmesine izin verir çok acaip işe yarıyo.

benim kız sürekli abisinin lazımlığa oturduğunu gördüğü için kakasını  hbr vermkte zorlanmadı diye düşünüyorum


fatmaodemis

ben lazımlık konusunda biraz önyargılıyım. bu yüzden wc adaptörü aldım. ama şimdilik oturmuyor. sanırım korkuyor. oturunca hemen ağlıyor. bende korkmasın diye hemen kaldırıyorum bunu her gün azimle yapıyoruz ama bakalım nerde nihayete erecek 2 aydır daha çişini bile yaptırmayı başarmış değilim :))offf offfff ne zor yaaaaaaa


EsraEA

Ben özellikle lazımlık kullandım. Salonla tuvalet arasında mesafe vardı. Çocuk tuvaleti geldiğinde banyoya kadar tutamaz, başarısızlık hissi olmasın diye. Başta salona, sonra salonun dışına koydum. 

Sonrasında klozete oturmam diye birşey olmadı. Hatta kendileri söylediler biz artık "büyük tuvalete yapacağız" diye.
Lazımlık yerine şunu kullanabilirsiniz. Benim elim ayağım olmuştu. Tuvalet bulduğumuzda adaptör, bulamadığımızda lazımlık olarak o kadar çok kullandık ki.Cevaplamak için Üye ol