18 aylık bebeklerde kendi kendine yemek yemek

zeliseymen soruyor: 8

18 aylık oğlum var.kendi kendine yemek yemek istemiyor.alıştırmaya çalışıyorum fakat o hep dağıtmak peşinde alayım da ağzıma koyayım yok.sizler alışırıyor musunuz?ya da alıştırdınız mı nasıl başardınız?son olarak kilo boy ve baş çevreleriniz?

 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


serra77

Benimki 1 yasindan beri kendi yer ozellikle ugrasmadim,kendi istedi.28 aylik 94 cm/14900 gr


ayberk_aynur

benim oğlumda 18 aylık işine gelince yiyor .85.5 boy 13 kilo 47.6 baş çevresi cnm


pinarsenyuva

Benimki de 18 aylik, acsa ve sevdigi yemekse kendi doke saca yiyor. 83 cm 11.8 kg. israr etmiyorum yemek istemezse yemiyor. acikinca gelip istiyor


ayberk_aynur

baş çevresi ne kadar pınaradrian_sevcan_

her çocuk farklı süreçler den geçerek büyüyor. mesela benim kızım 10 aylık olana kadar ağzına hiç birşeyi götürmüyor du yani tutuyor oynuyor ama ağzına sokmuyor du. bunu çok dert etmistim o dönem kendime tabii. üstüne gitmedim ters teper di biliyorum. sonra sadece yiyecekleri götürür oldu demekki ayirt etme yi öğrenmiş. diyeceğim şu ki sakın zorlama mutlaka yiyecek yapacak ama oyuna dönüştürmesine de müsade etme


def_nem

boy 84 cm ve 14 kg baş çevresini hatırlamıyorum  , kendi kendine yemeyi kendisi istedi biraz döke saça yiyor, benim de yedirmeme izin vermiyor... son zamanlarda daha ustalaştı yinede arkamı döner dönmez saçlarına kadar yemek oluyor :) 


ayberk_aynur

her çocuk farklı büyük oğlum çok çabuk yemeye başladı bu işine gelirse :)


Sanemm

Dağıtması gayet normal bebeğinizden bizim gibi muntazam yemesini beklememelisiniz. Dağıtarak yemesi dokunsal olarak tanıyıp emin olmak istemesindendir. Tanımadığımız bir yiyecekte de biz bile ilk önce koklar, elimizle yoklar diğer duyularla takipler ve yemeye karar verirsek yeriz. Bebeğinizin şu anda yaptığı da tam olarak bu. Normalda ek gıdaya başladıktan sonra kendi kendine yemesini destekleseydiniz şu anda bu aşamayı geçmiş olurdu. Sanırım biraz geç başlamıssınız ki bu aşamaya yeni gelmiş. İstediği gibi merakını gidermesine müsade edin zamanla yiyecekleri tanıyacak ve yoklamadan yemeyi öğrenecektir.


Cevaplamak için Üye ol