peynir çeşitleri

kadriye soruyor: 4

merhabalar,
bebeklerde kaşar peyniri zararlımıdır? ne zaman başlamak gerekir yardımcı olurmusunuz. hamilelikte çok faydalı bir besin. peynirde taze peynir dışında dikkat etmek gereken başka hangi peynirler çeşitleri var?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


meycan

Kaşar peynirin bir zararı olduğunu hiç duymadım. Ben 9-10aylıkken eline biraz veriyordum, kemirip yemek çok hoşuna gidiyordu. Tabi gözetimim altında.
Tek dikkat ettiğim bilindik iyi bir marka peynir almak. Onun dışında çok da bilgim yok :)


denizinannesi

Bir zarari olacagini hic sanmam, aksine yararlidir kalsiyum deposu sonucta. Ben bazen minik dograyip veriyorum 9,5 aylik kizima. dograyinca butun butun yutma ya da bogazina takilma ihtimali var. Gecen gun rendelenmis peyniri elimde sIkIstirip verdim daha kolay yedi. oyle de deneyebilirsin. 


kadriye

teşekkürler meycan , denizzinannesi ve peyibal,
bende eline birkaç kez vermiştim ama aklımada takılmadı da değil şimdi içim rahatladı. ikinci çocuğum olmasına rağmen insannın aklından acabalar hiç gitmiyor;)


GulcanDeniz

Bütün peynir çeşitleri verilebiliyor diye biliyorum, ama tabii markası ve pastörize olması önemli. Yalnız, özellikle ek gıdaya geçişte bebişlere peynir yedirebilmek için labne benzeri krem peynirler tercih edilmemeli. Zira bu peynirler bozuk sütten ve diğer peynirlerin artıklarından imal ediliyor. Bu tip peynirler yerine tussuz lor vermek daha iyi.Cevaplamak için Üye ol